Türkçe Rap

1000 Öğrenci Aynı Anda Rap Yaptı

Tokat’ın merkezinde bulunan Halil Rıfat Paşa İlkokulu öğretmenlerinden Ahmet Öztav’ın yazdığı rap şarkıyı okulun 1000 öğrencisi aynı anda okudu. Matematik öğretmeni Öztav, akran zorbalığına karşı çıkmak ve dikkat çekmek için bir Rap müzik şarkısı yazdı.

Zorba Çocuk isimli Rap müzik şarkısı okulun bahçesinde düzenlenen etkinlikte 1000’den fazla çocuk öğretmenlerinin yazdığı Rap şarkısını okudu. Etkinliğin ardından Halil Rıfat Paşa İlkokulu Müdürü Sadettin Aktaş şunları söyledi;

”Bugün burada sosyal etkinlikler çerçevesinde akran çocuklarda gördüğümüz emsallerine karşı uygulanan zorbalığa karşı bir farkındalık yaratmaya çalıştık. Akran zorbalığı ile büyüyen nesil ilerleyen yıllarda şiddete başvuruyor. Bunu günümüzde görebiliyoruz. Biz de bazen çocuklarda gördüğümüz bu akran zorbalığıyla ilgili bir farkındalık yaratmak, onları bu konuda bilgilendirmek, dikkatlerini çekmek, kaba davranışı önlemek adına çocuklarla birlikte bu etkinliği planladık. Güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerime ve öğretmenlerime teşekkür ederim”

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap