Türkçe Rap

140Journos ekibinin Killa Hakan belgeseli yayınlandı

140Journos ekibinin Killa Hakan belgeseli yayınlandı

Özellikle hazırladıkları video belgeseller ile tanınan 140Journos ekibinin yeni sezonunda yer alan belgesellerden biri olan Killa, 11 Kasım Çarşamba gününün ilk saatlerinde YouTube üzerinden yayınlandı.

140Journos bu belgeseli “berlin duvarı’nın hemen bitişiğindeki mütevazı türk mahallesi kreuzberg, duvarın yıkılmasıyla şehrin tam ortasında, dünyanın her yerinden insanın yaşadığı kozmopolit bir sembole dönüştü. bu değişimin yakın tanıklarından killa hakan, duvarın yıkılmasından 30 yıl sonra şimdi kendi duvarlarını örmek zorunda. türkçe rap’in ilk dizelerinin arkasındaki sosyoloji.” sözleri ile tanıtıyor.

İlginizi Çekebilir: Sokrat ST’den Şanışer’in doğum gününe özel şarkı: Dostum

Yayınlanan belgeselde Killa Hakan, Massaka, Ezhel, DJ Rocky, Ayaz, Eko Fresh ve Yeeiid gibi isimlerin haricinde Kreuzberg’de yaşayan ve büyüyen pek çok kişiyi görebiliyoruz. Belgeselde ayrıca ses getiren Fight Kulüp 2 şarkısının da yapım sürecinin bir kısmı yer alıyor.

Boe B anısına hazırlanan belgeseli yazımızın sonunda izleyebilirsiniz.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap