2019 Yılındaki En İyi 50 Rap Şarkısı

Özgür Hip Hop’tan herkese merhaba. Türkiye’deki ve dünyadaki Hip Hop gündemini sizler ile paylaştığımız 2019 yılını geride bırakıp yeni bir on yıla geçtiğimiz günlerde adım attık. Ekibimizden Melih ise geçtiğimiz yıl beğendiği En İyi 50 Rap Şarkısı listesini sizler için hazırladı.

Listeye geçiş yapmadan önce editör notu olarak belirtmeliyim, listedeki şarkılar ve sıralama Melih’in kendi müzikal tarzına göre yapıldı. Bu yüzden sevdiğiniz sanatçı listenin altında yer aldığı veya yer almadığı için topa tutulmayalım.

Şimdi hızlıca Melih’in hazırladığı En İyi 50 Rap Şarkısı listesine geçiş yapalım.

Eypio - Naim Şarkısı

50- Eypio – Naim:

Günah Benim’den beridir yaptığı çoğu iş net popüler kültüre yamanmak için yaptığı işlerdi Eypio’nun. Ama Naim filmine yaptığı Soundtrack gerçekten tam Eypio parçası olmuş. Filmin bütünüyle şarkı konsepti bu kadar uyar,bu arada filmi mutlaka izleyin son yıllardaki en iyi yerli film diyebilirim. Bundan 5-6 yıl önce hangi mc medyatik yönde ana akım olur deseler, Eypio sayacağım ilk 30 MC’ye girmezdi ama hayat Eypio’ya pop söyletecek kadar zalim. İnşallah eskisi gibi protest ve duygu yoğunluğu yüksek işler dinleriz A.P.O abiden.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!