36 Boys Kimdir?

Almanya’nın en ünlü çetelerinden biri olan 36 Boys, Kreuzberg kentinde kurulmuş bir çete grubudur. 36Boys grubunun kurcusu Atilla Murat Aydındır. 36boys 1987 yılında kurulmuştur. 36Boys denilmesinin sebebi Kreuzberg kentinin posta kodunun 36 olmasından dolayıdır. Rap dünyasından esinlenerek kurulmuş olan 36Boys ekibi Almanya’da pek çok olaya da karışmış bir Türk çetesidir. Özellikle nazi mahalleleri ile karıştığı vukuatlar ile bilinen grup 1990 yılının başlarında Almanya’da oldukça ünlü bir çete idi.

36 Boys’un bulunduğu bölgeler Almanya tarafından tehlikeli bölgeler listesine alınmıştır. 36 Boys çetesi ünlü bir çete olduğundan Al Jaazere adlı dünya haber ajansı ile bir belgesel de yapmıştır. Bu belgeselin uzunluğu yaklaşık olarak 45 dakikadır. Belgeselde grubun üyelerinin hayatları ve grubun kuruluş amaçlarına kadar pek çok şey anlatılmıştır.

36 boys kimdir

36 Boys’un Duvardaki İzleri

36 Boys ekibi Almanya’nın sokaklarına çeşitli grafitti eserlerine de imza atmıştır. Kendilerine has bir yazı stili ile oldukça görkemli graffitilere imza atan çetenin içinde bunu yapabilen sayılı üyeleri de mevcuttu.

Bu graffitiler yer yer ünlü rapçi Killa Hakan’ın rap şarkılarının klibinde yer almıştır. Killa Hakan’da bu grubun bir üyesi olup rap şarkılarına da bu grubun eserleri mevcuttur. 36 Boys Türk çetesini kurucularından olarak anılan Killa Hakan bu grup yüzünden çok defa ceza evine girmiştir. Killa Hakan yaptığı eserler ile Almanya’da ki müzik kanallarında zirvede kalmayı başarmış ve haftalar boyunca bu listeden inmemiştir.

36 boys kimdir

36 Boys Grubu Hakkında

Türkçe rap topluluğu olarak kurulmuş olan 36Boys başarılı imzaları atmasının yanı sıra adından Avrupa’da çoğu kez söz ettirmeyi başarmıştır. 36boys bu alanda Türkçe rap’i başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa’ya tanıtma başarısını da göstermiştir. 36Boys grubu sadece 36 kişiden oluşmayıp Almanya’da yaşayan pek çok Türk tarafından destek görmüş bir gruptur.

Getto ve sokak hayatını benimseyen çocuklar dahi bu gruba katılmış olup hatta bu grubun bir yan dalı olarak başka bir 36 genç grubunu da kurmuşlardır. Türkçe rap hayatında önemli bir yer olan 36 Boys grubunun günümüzde ise popülerliğini hala sürdürmektedir.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!