Türkçe Rap

46.Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Oylama Başladı

46.Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde Oylama Başladı

Bu yıl 46.sı verilecek olan Pantene Altın Kelebek Ödülleri için oylama işlemi, 13 Ocak 2020 itibari ile başladı. pantenealtinkelebekodulleri.com isimli web sayfası üzerinden yapılacak oylama 13 Şubat 2020’de sona erecek. 28 Şubat 2020 tarihinde ise düzenlenecek ödül töreni ile kazananlara ödülleri takdim edilecek.

Rap müziğin 2019’da ana akım seviyesine gelmesi ile de birlikte Altın Kelebek Ödülleri’ne de Yılın En İyi Rap Sanatçısı kategorisi eklendi. Bu kategoride toplamda 10 farklı Rapçi oylamaya sunulmuş durumda.

Bu yeni eklenen kategoride şu anda Anıl Piyancı, Ben Fero, Ceza, Eypio, Ezhel, Gazapizm, Norm Ender, Sagopa Kajmer, Şanışer ve Şehinşah yer alıyor.

Ödülde yer alan diğer kategorilerde de Rap dünyasından isimleri görebiliyoruz. Ezhel’in geçtiğimiz yıl kazandığı En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı kategorisinde bu yıl sadece Mero yer alıyor. En İyi DJ kategorisinde ise efsaneleşmiş grup Mode XL’in üyelerinden Hey! Douglas ve Sagopa Kajmer ile ortak işlere imza atan DJ Tarkan aday gösterilmiş.

Bunların haricinde ise En İyi Klip kategorisinde Killa Hakan, Ceza, Ben Fero ve Ezhel’in Fight Kulüp parçası ve Şanışer’in Susamam projesi yer alırken; Yılın Şarkısı kategorisinde Anıl Piyancı Ft. Zeynep Bastık – Bırakman Doğru mu?, Ben Fero’nun Biladerim İçin ve Demet Akalın şarkısı, Ezhel Felaket, Mero Olabilir ve Norm Ender’in Mekanın Sahibi şarkısı adaylar arasında.

Siz de buraya tıklayarak oylama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap