50 Cent Çaldığı İçin Dava Açıldı

Adana’da bir spor salonu işleten Murat Yüksel, hakkında açılan dava ile şok oldu. Spor salonunda 50 Cent’e ait “Murder One” ve Dr. Dre’nin “Keep Their Heads Ringin” isimli şarkıları çalan Yüksel hakkında “manevi ve mali haklara tecavüz” suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davada Murat Yüksel’in 50 Cent’in şarkılarını telif haklarını satın almadan kullandığı belirtilirken, Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜ-YAP), Musiki Eseri Sahipleri Grubu (MSG) ve Müzik Yorumcuları Meslek Birliğinin (MÜYORBİR) Yüksel’den şikayetçi oldu.

“Telif hakkı ödendiğinden haberim yok”

Anadolu Ajansına konuşan işletmeci Murat Yüksel yaptığı açıklamada, böyle bir suçlamayla ilk defa karşı karşıya kaldığını, hukuki yönden mücadelesine devam edeceğini söyledi. İşletmecinin yaptığı açıklama;

“Sosyal medya üzerinden çaldığımız müziklerle ilgili bizim hakkımızda şikayette bulunmuşlar. Mahkemelik olduk. Hiçbir şekilde korsan yayın yapmadık. Burada ticari bir amaç gütmedik. Burada normal sporumuzu yapıyoruz. Spor yaparken de dinlediğimiz müzikler hakkında bize telif hakkını ödememiz gerektiğini söylüyorlar. Bu yüzden bizi mahkemeye verdiler. Avukatımla birlikte normal hukuki sürecimizi ilerletiyoruz. Burada müzik yaparak para kazanmıyorum. Normal spor salonu işletmeciliği yapıyorum. Böyle bir telif hakkı ödendiğinden haberim de yok. Bana hiç kimse bir şey bildirmedi. Direkt beni mahkemeye vermişler.”

Davacı taraf ile anlaşamayan işletmecinin davası önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!