62. Grammy Ödülleri Sahiplerine Verildi

Yarım asırdan daha uzun süredir verilen ve müzik dünyasının Oscar Ödülleri olarak bilinen Grammy Ödülleri, 62.si ile Los Angeles’taki Staples Center’da yapılan törenle sahiplerini buldu.

Toplamda 80’den fazla kategori bulunan ödüllerde 18 yaşındaki Billie Eilish, yılın kaydı, yılın albümü, yılın şarkısı, en iyi yeni sanatçı, yılın en iyi pop vokal albümü kategorilerinde ödülleri kazanarak, en büyük dört ödülü birden kazanan ilk kadın ve en genç şarkıcı olarak tarihe geçti.

80’den fazla kategorinin bulunduğu etkinlikte Rap müzik ile ilgili de birçok ödül yer aldı. En İyi Rap Performansı ödülünü Higher şarkısı ile DJ Khaled ft. Nipsey Hussle ve John Legend yer alırken, En İyi Rap Albümü ödülünü IGOR isimli albümü ile Tyler, The Creator almaya hak kazandı.

En İyi Rap Şarkısı Performansı ödülünde ise yine geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Nipsey Hussle, Racks In The Middle şarkısı ile aldı. En İyi Rap Şarkısı ödülü A Lot parçası ile 21 Savage ve J. Cole düetine gitti.

En İyi Video Klip ödülünde Old Town Road düetleri ile büyük bir başarı yakalayan Lil Nas X ve Billy Ray Cyrus ikilisi kazandı. 80’den fazla kategoride ödül alanları ve adayları görmek isterseniz buraya tıklayarak resmi Grammy Ödülleri sitesine ulaşabilirsiniz.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir