Türkçe Rap

6ix9ine Üzerindeki Ev Hapsi Kararı Önümüzdeki Hafta Bitiyor

6ix9ine Üzerindeki Ev Hapsi Kararı Önümüzdeki Hafta Bitiyor

XXL’in haberine göre 6ix9ine tarafından son dört aydır evde devam ettirilen hapis cezasının sona ermesine dört gün kaldı. 24 yaşındaki sanatçı yaklaşık iki yıl önce 9 federal yasayı çiğnediği için suçlu bulunmasının arından özgürlüğüne kavuşmuş olacak.

İlginizi Çekebilir: Tory Lanez İçin Açılan Sınırdışı Kampanyası 16.000’den Fazla İmza Aldı

Sanatçının özgürlüğüne kavuşmuş olduğunu söylesek de, 6ix9ine’ın serbest kaldığı günden itibaren beş yıl boyunca denetimli olarak serbest bırakılacağı bildirildi. Eğer genç rapçi denetimli serbestlik programını ihlal ederse yeniden hapse girme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak.

6ix9ine Davasında Ne Olmuştu?

18 Kasım 2018’de sanatçı haraç ve ateşli silahlar ile ilgili suçlamalardan gözaltına alındı ​​ve çıkarıldığı federal mahkeme sonucunda 32 yıl ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Davadan yaklaşık iki ay sonra, 18 Aralık 2019’da 6ix9ine demir parmaklıklar ardında iken mahkeme cezasını 24 ay hapis cezası olarak güncelledi.

24 aylık haps cezasından sonra ise Tekashi, eski Nine Trey Gangsta Bloods çetesi üyelerine karşı ifade vererek daha hafif bir ceza almak için federal hükümetle bir anlaşma yaptı. Korona virüs pandemisinin başında ise astım hastalığı nedeniyle avukatının yaptığı başvuru sonucu, mahkeme tarafından ev hapsi ile serbest bırakılmıştı.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıda belirtilen yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal ağ hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

1 Comment

  1. Kardeşim yazılar kopyalanmıyor eyvallah ta fotoğraflar açıldımı kapanmıyor onu napıcaz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap