9 Mayıs 2020 Khontkar İstanbul Konseri
İstanbul Rap KonserleriKonser

9 Mayıs 2020 Khontkar İstanbul Konseri

Türkiye’de trap müziğin önde gelen temsilcilerinden Khontkar ile “Etnik Bas” serisi kapsamında, 9 Mayıs’ta Babylon İstanbul’da buluşuyoruz!

Farklı coğrafyaların geleneksel müziklerini; bas ağırlıklı altyapılar, elektronik beat’ler, dub, trap, hip-hop, funk ve rock elementleriyle birleştiren sound’ları dans pistine taşıyoruz. “Etnik Bas” serisinde; kökeni İngiltere ve Jamaika soundsystem kültürüne, sokağa ve farklı dillere dayanan müzik tarzlarının yanı sıra protest duruşlarıyla da dikkat çeken isimler Babylon’a konuk oluyor!

Rap müzik ve hip-hop kültürüyle küçük yaşlarda tanışan Khontkar, 2004’de ilk kayıtlarını yapmaya başladı. Türkiye’de trap müziği sahiplenen ve bu tarzda üretimler yapan ilk isimlerden olan Khontkar, 2009’da kendi plak şirketi “RedKeys Music”i kurdu. 2015’te “WHOISTHAT” isimli kısaçalarının ardından, aynı sene içerisinde “Nobodi” albümünü yayımladı. Prodüktör karakteri “Barry Allen” ismi altında, “Mrni” albümünü paylaşan Khontkar’a bu albümde Bixi Blake ve KT de eşlik etti.

2017’de Young Bego ile birlikte “Mutfak” ve “Mutfak II” teklilerini paylaşan rapçi; Bixi Blake, Metth ve Young Bego ile bir araya gelerek “RedKeyGang la Familia” albümünü hazırladıktan sonra dikkatleri üzerine çekti. Sıra dışı çizgisiyle Türkçe rap sahnesinde kendine yer edinen Khontkar, 2018’in son aylarında yayımladığı “100” albümüyle liste başlarına yerleşti. 2020’nin Şubat ayında dinleyicilerinin merakla beklediği “Trap Kont 2.5” kısaçalarını paylaşan başarı rapçi; prodüktör ve besteci alter-ego’su Barry Allen ile 5 şarkıda iş birliği yaparken, 96 ve Yiğit Boyunağa albümdeki iki şarkının müziklerinde kendisine destek veriyor.

İstanbul’daki Khontkar konseri hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

Konser Tarihi: 9 Mayıs 2020 Cumartesi
Konser Saati: 22:30
Konser Mekanı: Babylon İstanbul – Babylon. Bomontiada. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sokak No:1 Şişli / İstanbul
Konser Ücreti: 50 TL – 45 TL

Bilet Al

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Yusufcan Aksu
2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir