Türkçe Rap

A Haber’in Susma isimli belgeseli rapçilerin tepkisini topladı

A Haber Susma isimli belgeseli rapçilerin tepkisini topladı
A Haber'in Susma isimli belgeseli rapçilerin tepkisini topladı

2019 yılının eylül ayında 17’den daha faza sanatçıyı bir araya toplayarak dünyada ve özellikle ülkemizde sık görülen sorunları dile getiren Susamam adlı bir projeye imza atan Şanışer, oldukça takdir edilmişti. 30 Ocak Cumartesi günü ise A Haber, Susma isimli bir belgesel yayınlayarak Susamam projesinde yer alan sanatçıları hedef aldı.

2 saat 4 dakika uzunluğundaki belgeselde pek çok konu hakkında bölümler yer alıyor. Susamam şarkısında yer alan Şanışer, Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle gibi isimleri büyük bir kısmı hakkında taciz, tecavüz, uyuşturucu ve daha birçok suçtan sabıkalı oldukları gibi oldukça sert söylemlerin ve suçlamaların yer alması, kısa süre içerisinde oldukça büyük tepki topladı.

Fuat Ergin: “Tek tek yakılan ağaçlar değil birlikte yeşeren bir ormandır susamam!”

Hem Susamam parçasında yer alan sanatçılar, hem de arkadaşlarına destek olmak isteyen sanatçılar sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini gösterdi.

Fuat Ergin Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Rap yapmak suç değil terörist diye iftira atıp insanları hedef göstermek suç.. Tek tek yakılan ağaçlar değil birlikte yeşeren bir ormandır susamam !! #susartıkahaber” sözlerini kullanırken, adı belgeseli seslendiren kişi tarafından yanlış telaffuz edilen Sehabe, kendi hakkındaki kısmı paylaşarak “Arada bakar gülerizz :D” ve “Ş haber” sözleri ile durumla dalga geçti.

Şarkıda trafik sorununu ele alan Kamufle ise attığı Tweet’te “ben size çok güzel belgesel çekicem böyle bol müzikli yalansız dolansız kanırta kanırta dinler ahaber yaparsınız.” derken, Sehabe’nin kardeşi Yeis Sensura, “Namuslu görünmek, namussuzların işidir Ş haber.” açıklamasında bulundu.

Şarkıda hukuk konusunu hakkında konuşan Server Uraz ise “şu a h*ber’e yeni şarkılarımız çıktıkça biri yollasın, yazık 1 buçuk senedir aynı şarkıyı dinliyorlar” dedi.

Bu sanatçıların haricinde Susma ismi verilen bu belgesele tepki gösterenler arasında Sokrat ST, Cash Flow, Ozbi, Teoman Karadeniz, FlowArt, Harun Adil, Santi, Kezzo, Mert Şenel, Hayalet ve daha birçok isim yer aldı.

İlginizi Çekebilir:

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap