Akon Kendi Şehrini Kurdu

Kariyerinde T-Pain, Michael Jackson, Lady Gaga, David Guetta, DJ Khaled, Eminem, Snoop Dogg, 50 Cent, Rick Ross, Lil’ Wayne, Keri Hilson, Colby O’Donis, Wyclef Jean, Pitbull, Kardinal Offishall, Kat Deluna gibi isimler ile düet yaparken gördüğümüz Akon, kendi ülkesi Senegal’de kendine bir şehir kurdu.

Gerçek ismi Aliaune Damala Bouga Time Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam sanatçı daha önce de fütüristik bir şehir kurma planının olduğunu açıklayan sanatçıya Senegal Başkanı Macky Sall tarafından bir bölge hediye edildi.

Şehrin Adı da Akon Olacak

Kendine hediye edilen 2000 metrekare büyüklüğündeki bölgeye bir şehir kurmak için son imzaların atıldığını Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile duyuran sanatçı, şehrin adının Akon olacağını açıkladı. Ayrıca sanatçının kripto para girişimi olan Akoin de şehrin resmi para birimi olarak kullanılacak.

Senegalli sanatçı 2013 yılında CNN ile yaptığı röportajda “Kesinlikle Afrika’daki en büyük etkiyi” yapmak istediğini belirtmişti ve “Kendi yolumu bulabilseydim Afrika, Afrika Birleşik Devletleri olurdu.” sözlerini kaydetmişti.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!