Allame – Kızgın YouTube’dan Kaldırıldı!

Allame’nin geçtiğimiz günlerde Kızgın şarkısı için yayınlanan video klibi, bugünün ilk saatlerinde telif hakkı ihlali yüzünden YouTube üzerinden kaldırıldı. Kaldırılan klip Basemode Records YouTube kanalı üzerinden yayınlanmıştı.

Video klibin kaldırılması ile birlikte, klip sayfasına girenler “Video kullanılamıyor. Bu video, KithCash tarafından gelen bir telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor.” yazısı ile karşılaşıyorlar.

Bu olayın yaşanmasının ardından kısa süre sonra Allame Twitter hesabı üzerinden “Yeni klibim “kızgın” telif yemiş, nasıl olduğuna dair en ufak bi fikrim yok youtube’un bi açığı diye düşünüyorum en kısa zamanda hallolacak.” açıklamasını yaptı.

Şarkı ve klip üzerinde hak ihlalinin gerçekleştiğini iddia eden karşı taraf olan KithCash’in YouTube kanalına baktığımızda ise bu kişinin de Türkiye’den bir Rap müzik sanatçısı olduğunu görebiliyoruz.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

 

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!