Nedir?

Apple Müzik Nedir?

Apple Müzik Nedir?

Apple Müzik nedir diyerek nedir? serimizde içerik üretmeye tam gaz devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Tidal’dan bahsettiğimiz gibi bugün de diğer bir çevrimiçi müzik platformu Apple Müziğin hakkında bahsedip, fiyatları, öğrenci planı, abonelik ve programı gibi detaylara değineceğiz.

Apple Müzik, dünya devi teknoloji üreticisi Apple’ın ilk olarak kendi platformları daha sonra diğer platformlar için piyasaya sürdüğü bir çevrimiçi müzik dinleme uygulamasıdır.

8 Haziran 2015’te duyurulan müzik platformu, bu tarihten yaklaşık 30 gün sonra 100’den fazla ülkede kullanıma açıldı. Firma tarafından 2016 yılının aralık ayında yapılan açıklamaya göre Apple Music şu anda 60 milyondan daha fazla aktif aboneye sahip.

Apple Müzik Ücretleri Ne Kadar?

Uygun fiyatlı müzik dinleme uygulamaları arayanlar için direkt olarak Apple Müzik ücretlerine değinelim istiyorum. Apple’ın müzik uygulaması da Spotify gibi sizlere toplamda 3 farklı üyelik tipi ve ücreti sunmakta.

Apple tarafından kullanıcılara sunulan bu üyelik tiplerinden ilki Bireysel adı altında geliyor.  Bu üyelik tipinde 13.99 TL karşılığında bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz. İkinci plan ise Aile olarak adlandırılmış. Bu planda 20.99 TL karşılığında siz ve diğer 5 kişi bu müzik platformunu kullanabiliyorsunuz.

Kullanabileceğimiz son üyelik tipi ise Öğrenci olarak geçiyor. Aylık 6.99 TL karşılığında kullanabileceğiniz bu üyelikten maalesef sadece ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri faydalanabiliyor. Bu özelliği aktif hale getirebilmek için UNiDAYS isimli platform üzerinden öğrenci olduğunuzu doğrulamanız gerekiyor. Bu doğrulama için kurumunuzun sizlere tahsis etmiş olduğu posta adresini kullanmanız gerekmekte.

Apple Müzik Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?

Apple’ın müzik uygulaması üzerinden öğrenci üyeliğini nasıl yapacağından bahsetmiştik. Şimdi isterseniz hızlıca anlatalım. İlk olarak cihazınıza iTunes yazılımını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra Apple hesabınıza giriş yapmanız ve oluşturmanız gerekmekte. Bu işlemin ardından ise Öğrenci planını seçip, UNiDAYS üzerinden öğrenci olduğunuzu doğrulamanız gerekiyor. Banka bilgilerinizi de ekledikten sonra 4 yıllık süre boyunca Apple’ın müzik servisinden indirimli olarak faydalanabilirsiniz.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Nedir?