Aspova Kimdir?

Gerçek adı Muhammed Kılıçarslan olan Aspova 1995 yılında Ankara’da doğmuştur. Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olan Aspova, kendisini söz yazarı, besteci ve prodüktör olarak nitelendirmekte. Müzik hayatına 10’lu yaşlarda başlayan bu hiphop sanatçısı, rap müziğe olan ilgisinin uzun süredir devam ettiğini söylemektedir. Bugüne dek birçok değerli sanatçı ile düet yapmıştır.

Bu alanında profesyonel sanatçılar ile yapmış olduğu çalışmalar onun bir rap müzisyen olarak gelişmesinde önemli bir etmendir. Çok küçük yaşlarda başlayan müzik sevdasını bastırmak yerine, bu yeteneğini en iyi şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Aynı zamanda Aspova, hiphop sanatçılarının kendini ifade biçimlerinin diğer insanlara göre daha farklı olduğunu belirtir. Bu da onu rap müziğe iten etmenlerden sadece biri.

aspova kimdir

Müzik Hayatı

Amatör olarak çalıştığı uzun senelerden sonra söz yazarlığı, bestecilik gibi çeşitli mesleklere de el atmıştır. Müziğin hayatının her yanında olmasını isteyen Aspova yalnızca şarkı söylemek ile yetinmek istemediğini her fırsatta dile getirir. Bu da onu müzikle ilgili her konuda üretken bir sanatçı haline getirmiştir.

İlginizi Çekebilir: Özgür Sohbetler #6 – Aspova’ya Merak Edilenleri Sorduk!

2019’un başlarında Akbabalar, Of ve Labirent gibi çeşitli isimlere ait tekliler yayınlayan Aspova, ilerleyen zamanlarda da yeni müzik çalışmaları yapacağını belirtiyor. Henüz daha çok işin başında olduğu için kendini geliştirmek adına yeni şeyler deniyor. Yakın zamanda albüm çıkaracağını da söyleyen Aspova, bu süre boyunca da boş durmayarak yeni şarkılar çıkarmaya devam ediyor.

aspova kimdir

Günümüzde Aspova

Günümüzde Aspova henüz adını çok duymadığımız bir hiphop sanatçısı. Ancak çıkaracağı albümden sonra geniş bir dinleyici kitlesine ulaşacak gibi duruyor. Kendi çapında ve kendini müzik alanında geliştirmek adına yaptığı çalışmalar bunu gösteriyor. Daha çok yabancı hiphop sanatçıların müziklerinden etkilenen sanatçı, şarkılarında da bu etkiyi gösteriyor.

Aspova, yalnızca şarkı söylemekten ziyade müzik alanında birçok farklı işlerle de ilgilendiği için kendi kendine yetebilen bir karaktere sahip. Ancak gene de yerli ve yabancı hiphop sanatçılarından ilham almaya devam ediyor. Zaten bugüne dek kaydedilmiş şarkılarında bu sanatçıların izlerini görmek mümkün. İlerleyen günlerde çıkacak olan albüm dinleyici kitlesi tarafından merakla bekleniyor.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!