Aspova - Matrix Blue Albüm Değerlendirmesi
İncelemeTürkçe Rap

Aspova – Matrix Blue Albüm Değerlendirmesi

Aspova’nın Matrix Blue albümü beklenti olarak ilk bölümün devamı niteliğinde ve yine o tarzda bir şey bekliyordum. Ama bu bölüm daha az deneysel ve klasik olmuş. Sound olarak son 2 albüme yakın olsa da lirikal açıdan birbiri ile bağlantısı pek yok.

Albüm çıkış ve ilk parça olarak inanılmaz iyi bir seçimle başlamış. Tam damar bir iş, nakarat olarak son zamanlarda dinlediğim en iyi nakarat. İçini çok güzel şekilde dökmüş Aspova. Özellikle altyapıda keman kullandığı kısım, lirikler ile çözümlendiğinde tam nokta atışı olmuş. Daha sonra sert bir geçiş yaparak “Çakma Rolex” parçası geliyor. Keşke geçiş bu kadar keskin olmasaydı. Sound olarak çok tutmadım, ama parçanın hikayesi beni yakaladı. Bu tarz Storytelling(Hikaye anlatımı) işler için bu denli Beat’ler kötü kaçıyor. Bu parça Beat’in yine bir Aspova parçası olan “Bayılıyorum” parçasının beati olsaydı, hikayede ön plana çıkardı zannımca.

İlginizi Çekebilir: Anıl Piyancı, Contra ve Maho G, Boş Şarkısında Bir Araya Geldi

Devamında gelen “Sırtımda” parçasının nakaratı çıkış parçası kadar olmasa da mest etti beni. Bu denli huzur veren altyapılara pesten, anlamlı nakarat okuyunca beni güzel anlamda yakalıyor. Matrix Blue albümünedki “Kanayan Yaralar, Tablo, Yazım Kışım, Beşlik, Yok” parçaları zincir niteliğinde aynı konseptte güzel işler olmuş. Kendi benliğini bu parçalarda güzel yansıtmış Aspova. Bu parçalardan düet olan “Kanayan Yaralar ve Yok” parçalarında güzel uyum yakalanmış. Tablo parçasının doğu sentezli Sound’u çok hoşuma gitti, zaten parçanın başında “Batı’dan doğu” referansı çok güzel durmuş.

Saydığım parçalardan ayırdığım iş olan “Yük Gemisi” parçasına ayrı bir parantez açmak istiyorum. Aspova gerçekten vizyonlu bir adam, yani kendi albümünde kendi verse okumadan iki tane genç yeteneğe yer vermesi takdire şayan. Çok sağlam bir Beat seçilmiş. “Gett” tam gövde gösterisi yapılacak,t eknik anlamda kendilerini gösterecek bir Beat yapmış. Teknik anlamda ikisi de uçmuş, özellikle Motive gerçekten olağanüstü. Bu şekilde giderse birkaç seneye teknik anlamda tepeye oynar.

Albümde beğenmediğim tek iş “Redbull” parçası oldu. Yani böyle bir albümde keşke bu denli bir iş olmasaydı. Maalesef Mc’lerimizi son dönemde marka takıntısı tuttu. Yapamayın abi, anlatacağınız o kadar konu var, saçma markalarla kısıtlamayın kendinizi. Son olarak Aspova’nın Matrix Blue albümüne puanım 7/10. İnşallah Aspova albüm bazında çalışmaya devam eder.

Aspova – Matrix Blue Albümü Şarkıları

 1. Dur edik
 2. Çakma Rolex
 3. Sırtımda Ft. Ati242
 4. Redbull
 5. Sen ve Ben
 6. Kanayan Yaralar Ft. Patron
 7. Tablo
 8. Yük Gemisi Ft. Motive, Murgs
 9. Yazım Kışım
 10. Beşlik
 11. Yok Ft. Worry

Lütfen Aspova – Matrix Blue Albüm Değerlendirmesi isimli yazımız hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:İnceleme

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir