Ati242 - Ghetto Star Albüm Değerlendirmesi
İncelemeTürkçe Rap

Ati242 – Ghetto Star Albüm Değerlendirmesi

Öncelikle Ghetto Star albümüne sıfır beklenti ile başladım. Yani bu Ati242’nin düşüşünü gösteriyor ki benim gibi düşünen azımsanmayacak bir kitle var. Albüm kapağı çıktığında son işlerinden farklı bir şey çıkacak izlenimi oluşmuştu bende.

Albümün çıkış parçası “Kime Sorsan” oldu. Yani albümle en bağlantısız parçayı çıkış parçası olarak kullanması bence ağır hata olmuş. Daha sonra albümün 2.klibi bence albümün bel kemiği parçası olan “Şöhret” parçasına geldi. İşte benim Ati’den istediğim olay bu. Yine Digga, Çavo, 242 sözlerini kullan ama şöyle farklılık göster be ağa.

İlginizi Çekebilir: Haftalık Gündem 2020 #27 – Yak, Birkaç Güzel Gün İçin

Şöhret minvalinde iş yapılmaması gerçekten garipti. Bunun Ati’nin yapması daha da iyi oldu, çünkü genç yaşta bunu yaşayan birinden bunu duymamız hoş bir hikaye oldu. Gerçekten bu dönemde psikolojik olarak yaşadığı olaylar ve yediği linçleri doğru tonda anlatmış,parçanın ruhu bana geçti. Özellikle “Arabesk yaşantım, aga pes Ha, sen trap mi sandın?” sözü. Yani böyle şeyler yazan adam niye yazmıyor ilginç.

Ghetto Star albümünde diğer beğendiğim işler ise “Rolex” ve “Düşledim” oldu. Rolex’i değerlendirirsem Chill bir iş olmuş. Yani zaten altyapı ağlatacak cinsten, bir de Ati damar okuyunca, tam damar olmuş. O çok beğendiğiniz Alt Kültür işleri tarzında ve hepsinden bence daha güzel. Sadece o kadar güzel okuyuşa “tik tak Rolex” olmamış. Yani bu denli parçaya verilecek en son isim.

Şöhret ile beraber en çok beğendiğim “Düşledim” parçasına gelirsem, sanatçıların kendi dünyalarını bize açmaları benim çok hoşuma gidiyor. Ati242 de bu parçada bunu dibine kadar yapmış. Özellikle nakarattaki referanslar ve ikinci Verse’ün başındaki nağmeli okuduğu kısım beni yükseltti.

Bir parantez de her PMC işinde olduğu gibi Astral’e açıyorum. Yani önde gelen prodüktörler genelde kendi Sound’unu oluşturur ve o kişilerle çalışan MC’ler o prodüktöre ayak uydurur. Astral ise albümün veya sanatçının konseptine göre şarkıya seviye atlatacak işler çıkarıyor. Bambaşka seviye Astral.

Albümümde beğenmediğim parçalar ise “Baretta Gang” ve “Kafa Leş” oldu. Yani laf olsun diye yapılmış, tek üzüldüğüm altyapılar fena harcanmış. Ghetto Star albümüne genel puanım 7/10. Ati242’den bu denli işleri sürekli bekliyorum, inşallah bu albümle beraber iyi bir anlamda istikrar yakalar.

Ati242 – Ghetto Star Albümü Şarkıları

  1. Şöhret
  2. Kime Sorsan
  3. Baretta Gang
  4. Kafa Leş
  5. Rolex
  6. Düşledim

Lütfen Ati242 – Ghetto Star Albüm Değerlendirmesi isimli yazımız hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:İnceleme

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir