AYDEED Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer AYDEED kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Gerçek ismi Ayça Dalaklı, kendisini tanıdığımız adıyla AYDEED, 1999 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Küçük yaşlarda katıldığı müzik yarışmalarıyla kendisini geliştiren 21 yaşındaki sanatçı, lise yıllarında kendi şarkılarını yazmaya başladı.

İlk profesyonel kayıtlarını 2019 yılında gerçekleştirdikten hemen sonra, aynı sene içinde ilk teklisi Aklımda ile dinleyicileriyle buluştu. Büyük beğeni toplayan şarkısını, bir ay sonra yayınladığı Ya Bi Gören Olursa ve 2020 yılının başlarında yayınladığı, İngilizce sözlerden oluşan Ready 2 Go isimli teklisi takip etti. 2020’nin Mart ayında yayınladığı Kısa Zaman İçin ile müzikte birçok başarılı sanatçının desteğini alan AYDEED, yeteneğini kanıtlamış oldu.

Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nde eğitimine devam ederken, bir yandan doğduğu şehir olan İzmir’deki stüdyosundan kayıtlarını alıyor. Peş peşe yayınladığı Aklımda, Ya Bi Gören Olursa, Ready 2 Go ve Kısa Zaman İçin teklilerinin prodüktörlüğünde birçok sanatçıyla çalışmış başarılı yapımcı Berkin Laleli imzası var.

AYDEED Şarkıları

  • Söz (Yakında)
  • Kısa Zaman İçin (2020)
  • Ready 2 Go (2020)
  • Ya Bi Gören Olursa (2019)
  • Aklımda (2019)

Lütfen AYDEED Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!