Azerbaycan’dan Rüzgar Tutuklandı

Ülkemizde muzdarip olduğumuz sanat özgürlüğü konusunda Azerbaycan’dan bir haber geldi. Rüzgar mahlası ile müzik kariyerine devam eden Aydın Hüseynov Mal Mal şarkısı yüzünden bugün tutuklandı.

Olay hakkında ilk açıklama sanatçının menajeri olan ORKHN tarafından geldi. Açıklamada sanat ve müzik özgürlüğü vurgusu yapıldı. Yapılan açıklama şöyle;

“Ülkede sanat ve kültür için elinden gelenin en iyisini yapan insanlar tutuklanmamalı, açık uyuşturucu narkotik kampanyasının sonucu çağdaş müzikle el sıkışmamalı. Rüzgar, Mal-Mal şarkısı için hapsedildi Dün, bu şarkı uyuşturucu propagandası ile ilişkilendirildi, protesto etmek istiyor Rüzgar .. Müziğimizi modern müzikle aynı çizgide tutalım.”

Bu olaya karşı hem Azerbaycan’dan hem de Türkiye’den Rapçilerden Rüzgar için destek geldi. Azeri Hip Hop odaklı basın kuruluşlarından İKİQAT aktif olarak olayı takip ederken, Türkiye’den Ezhel ve Khontkar gibi bu sorun ile birebir karşı karşıya kalmış isimler destek mesajlarını paylaştı.

Biz de Özgür Hip Hop olarak Rüzgar’a desteklerimizi iletiyoruz.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!