Baskın Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer Baskın kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabındaki biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

İstanbullu rapçi Baskın, müzik yapmaya 2011 yılında çocukken başladı. Gerek kültürel birikimi ve söylemleri, gerekse stili ve tavrıyla yalnızca şarkılar yapan bir rapçi değil, Hip Hop kültürünü layığıyla temsil eden bir MC olmaya çalıştı.

İlginizi Çekebilir: makromusic for Spotify Kurucu Ortağı Ataberk Özaydın Röportajı

17 yaşındayken hazırladığı ilk solo albümü On Sekiz’i 2016’da CD formatında basıp sırt çantasına yerleştirdiği Air Force 1 kutusunun içine koyarak elden sattı ve insanlara ulaştırdı. Aynı yılın sonlarında dostu Vio aracılığıyla Tepki’nin destek verdiği genç rapçilerden oluşan 832 grubuna katıldı.

Sonrasında aynı isimleri bünyesine alarak kurulan M.O.B Entertainment plak şirketinin sanatçısı oldu. Zehirli Melodiler şarkısında boy gösterdi. 832’nin çıkış albümü iptal edilince ve grup dağılınca yoluna şirketle devam etmeme kararı aldı. Baskın şimdilerde kariyerine solo ve bağımsız bir şekilde devam etmektedir.

Lütfen Baskın Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir