Beats Kulaklıkların Tarihi

Beats Electronics adıyla bilinen firmanın ürünleri olan Beats kulaklıkların ortaya çıkışı 2006 yılına dayanıyor. Aslında günümüze oldukça yakın bir tarih. Beats Electronics ses ile ilgili ürünler üretmekte ve bunların satışını da yapmaktadır. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde merkezi bulunan bu şirket günümüzde de adından sıkça söz ettirir. Türkiye’de de birçok müşterisi bulunmaktadır.

2 farklı kurucusu bulunur. Bunlardan Andre “Dr. Dre” Young esasında bir Hip Hop sanatçısıdır. Diğeri de Jimmy Lovine olarak bilinen Interscope-Geffen-A&M ’nin kurucusudur. Bu ikili bir araya gelerek günümüzde satış rakamları rekorlar kıran bu kulaklıkları üretmek için bir şirket kurmuştur. Günümüzde birçok müşteri tarafından kullanılan bu kulaklıkların ün yapması ise kaçınılmazdı.

beats kulaklık

Apple’dan Beats Kulaklıklar

Young ve Iovine tarafından kurulmuş olan Beats Electronics sonraları teknoloji camiasındaki önemini yitirdi. Ancak gene de kaliteli ürünler üretmeye devam ediyordu. Bu iki ortak zamanla işleri yürütme konusunda ciddi sıkıntı yaşadılar. Tam o sıralarda yükselişte olan Apple firması ise bu elektronik eşya şirketini satın almaya karar verdi.

Apple tarafından satın alınan bu şirket aslında asıl üne o zaman kavuştu. Çünkü zaten Apple o zamanlarda yıldızı parlayan bir şirketti. Bu yüzden Beats Electronics’i de satın alarak daha fazla adından söz ettirir oldu. Bu kulaklıklar şu an Apple bünyesinde. Bu yüzden de kaliteli olmadıklarına dair tek bir yorum dahi yapılamaz.

beats kulaklık

Beats Kulaklıkların Değişimi

Önceleri küçük kulaklıklar ile işe başlayan şirket, hem gelirin artması hem de teknolojinin gelişmesi ile günümüzdeki modellere uygun üretimlere başladı. Bu da alıcı kitlesinde ciddi bir artışa yol açtı. Günümüzde 1.5 milyon ABD dolarına yakın gelir sağlayan şirket, aynı zamanda müşteri sayısını da her geçen gün arttırıyor.

Müşteriler tarafından büyük beğeni toplayan bu kulaklıklar, her geçen gün değişmeye ve kendini yenilemeye devam ediyor. 2006 yılından bu yana varlığını sürdüren kulaklıklar, dünya çapında en fazla satılan markalar arasında yer alıyor. Dünyanın her yerinde bu kulaklıklara olan ilgi oldukça büyük. Bu yüzden teknoloji camiasından adından hala sıklıkla bahsedilecek gibi duruyor.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!