Bedo – İçimdeki Yağmur Albüm Değerlendirmesi

İçimdeki Yağmur albümüne başladığımda beklentim sıfırdı. Yani geçmiş işlerinin hiç birine yükselmemiştim. Ama beni bu denli şaşırttığı için Bedo’ya teşekkür ediyorum. Yıllardır Türkçe Rap’te R&B vokalistlerinin eksikliği benim için göze batan bir durumdu. Aspova’dan sonra Bedo’nun da piyasaya girmesi gerçekten çok güzel bir olay.

Öncelikle albümün başlangıcı harikulade olmuş. Yani bu şarkı bu konseptteki bir albüm için tam biçilmiş kaftan bir giriş parçası. Damar bir Beat üzerinde bu tarz bir nakarat duyduğun an, ister istemez parçaya bağlanıyorsun. Fazla arabesk ama, bu Beat üzerinde cuk diye oturmuş.

Gerçekten çok güzel bir tonda okumuş parçayı. Özellikle şu kısımı çok güzel okumuş: “Ah sorunlаrımı bitir hаydi, yа yüzüme bаk fenаydım, аh tаk ediyo belаydın yüreğim аğır iflаs ederek.”

Gerçekten “İçimdeki Yağmur” harika bir parça olmuş. Daha sonra gelen Pos ile birlikle yaptığı “Sana Ne” parçası ne kadar ilk parçaya göre yavan kalsa da, duygusunu bana geçirdi. O kadar arabesk bir parçadan sonra daha rahat bir parça gelince dinleyici olarak bir tık ne oluyor dedirtse de, inişleri-çıkışları ve özellikle Pos’un bu kadar güzel vokalle harika flow yapması beni fazlasıyla yakaladı. Güzel bir iş ortaya çıkmış.

İlginizi Çekebilir: Haftalık Gündem 2020 #19 – Ağla, 1984, Yeşil

Albümün 3.parçası “Zararı Yok” tam damar bir iş olmuş. Benim “İçimdeki Yağmur” ile beraber en çok beğendiğim parça oldu. Yani mutsuz olduğum zamanlarda dinleyebileceğim içsel bir iş olmuş. Özellikle bu parçada Bedo’nun ilk Verse’deki Flow’unu çok beğendim. EP’nin genelinde beğendiğim olay şu oldu: Altyapılar gerçekten üst düzey. Bu tarz bir EP veya albüm yapılıyorsa altyapı bu şekilde olmalı. Kullanılan enstrümanlar, altyapıların vokalleri öne çıkarması bence harikulade olmuş. PMC, Astral’den sonra Efe Can gibi sağlam bir prodüktör kazandı.

EP’de beğenmedim tek olay şu oldu: Yani burada Bedo’ya kızamam ama Patron Baba, Label’ından bir mc’yi piyasaya sürüyorsun, yani bu Bedo’nun tamamıyla piyasaya girişi. Az uğraşsaydın keşke düşünerek yazsaydın. Yani artık sıkıldım ya Patron’un kafa sesi kullanıp, parça ilerledikçe bağırarak okumasından. Yani bu olay Sansar’ın sesteş kafiye mevzusuna döndü. Patron benim için her zaman yeni şeyleri, doğru şekil ve zamanda denemesi ile ön plana çıktı. Ama PMC Legacy Vol.2’den beri ben yeni hiçbir şey göremiyorum Patron’dan.

Bu arada bu bir sorun değil ama keşke daha fazla şarkı olsaydı. Yani 4 az geldi bana, yeni nesil Mc’leri ben albümleri ile değerlendirmeye almayı doğru buluyorum. Tekliler %100 onları aktarmıyor. Ama bir EP albüm bunun için doğru olaylar. Albüme genel puanım 8 sabırsızlıkla Bedo’nun yeni işlerini bekliyorum.

Lütfen Bedo – İçimdeki Yağmur Albüm Değerlendirmesi isimli yazımız hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!