Türkçe Rap

Ben Fero, Twitter’da Tepkilere Sert Cevap Verdi

Ben Fero, Twitter'da Tepkilere Sert Cevap Verdi

2019 yılının en popüler sanatçısı Ben Fero, yaklaşık 20 dakika önce Twitter hesabı üzerinden oldukça sert bir açıklama yaptı. 9 farklı Tweet atan sanatçı rap müziğe başladığı zamandan beri kendisine gelen tepkilere sert bir cevap geldi.

Paylaştığı ilk Tweet’te Norm Ender’in Defacto ortaklığı ile ortaya koyduğu reklam filmini kendine gönderenlere sanatçı “Türkiyenin en gündem adamıyken, tv programları, markalar; beyaz eşyam için, arabam için, zart zurt için diye arkamdan koşarken ben Baltimore’da twerk hikayeleri atıyordum. Siz ne maldan anlıyorsunuz ne adamdan.” cevabını verdi.

Devamında ise Fero, Demet Akalın isminde şarkı yapmasına ve video klibinde oynatması hakkında gelen tepkilere cevap verirken, bir diğer Tweet’te Rap’in gücünü gösterdiğini ve ayrımcılık yapmayıp, “Kardeşlerimiz her soydan” diyebildiğine değindi.

Ben Fero: “Demet Akalın kadar arkamda duramadınız”

Sanatçı yaptığı açıklamanın devamında da sertliğini korudu. Kimseye biat etmediği ve televizyona çıkmadığı için sevilmediğini ve aday yapılmayıp, davetler almadığını söyleyen Ben Fero, “Gerçek hiphop da budur, ruh da budur. Daha hiphop hakkında öğrenecek çok şeyiniz var.” dedi.

Fero diğer Tweet’lerinde şov yapanlara, İzmir orman yangınlarına ve Rap müziğe kattıklarına değindi. Sanatçının açıklamasının tam haline haberimizin sonundan ulaşabilirsiniz.

Ben Fero, Twitter'da Tepkilere Sert Cevap Verdi

Ben Fero’nun Tam Açıklaması

“Valla bana şimdi hiçbir şey göndermeyin söylemeyin kardeşim. Türkiyenin en gündem adamıyken, tv programları, markalar; beyaz eşyam için, arabam için, zart zurt için diye arkamdan koşarken ben Baltimore’da twerk hikayeleri atıyordum. Siz ne maldan anlıyorsunuz ne adamdan. Kendi kendinize düşünemiyorsunuz bile. Aklınız sıra da.şak geçtiniz. Demekki bu piyasada kariyermiş, onurmuş önemli değilmiş. Rüzgar nerden eserse. Ben bir popcuyla da düet yapmadım gevşekler. Türkiye’de herkesin tanıdığı bir pop sanatçısını klibimde ağırladım. Anlayana rapin geldiği noktayı, gücünü gösterdim ama tabi gözler kör olmuş kıskançlıktan. Hayırdır lan vatan mı sattık, gariban mı ezdik, ayrım mı yaptık ? Kaç kişi diyebildi ‘Kardeşlerimiz her soydan’ diye, gösterin bakıyım. Duymak isteyene mesaj hep var. Dilinizi mi varmıyor ?İnsan sevmeyen adamdan faşist olur sanatçı olmaz. Demet Akalın kadar arkamda duramadınız. Gençlere itlik kopukluk yerine, basket oynayın, fitness yapın dedim. Vidyolar çektim. Üzerinden uçakla geçemeyeceğiniz yerlerde Türk bayrağı açar semtimin takımını gösteririm anca izlersiniz.

Popüler kültürmüş. Ben herşeyi bağımsız yaptım kimselere biat etmedim, tvlere çıkmadım. Zaten ondan sevilmedim, aday yapılmadım davetler almadım. Gerçek hiphop da budur, ruh da budur. Daha hiphop hakkında öğrenecek çok şeyiniz var. Buralarda şov yapan duyarcılara tama edin. İyiliğin gizlisi makbuldür. Sağda solda buna bu kadar bağış yaptım diye gezilmez. Yapılır, geçilir, konuşulmaz. Biz babadan böyle gördük, hepinize rapten önce adap, racon öğretmek lazım. İzmir’in yanan ormanlarında yıllaca karış karış gezdim, eşimi dostumu gezdirdim. Google Map’le bulamazsınız, bulsanız iki tane yaban domuzunun eğlencesi olursunuz.

Bu zamana kadar 1,5 sene hiç konuşmadım hep sustum. Ben rapçiyim, bana şarkı yapıp klip çekmek düşer. Bir bok değilim kimseye ne yapacağını söyleyebilecek. Anca motive etmeye çalışırım. Ama herkes konuşuyor bu sevdimin yerinde. Ben konuşursam kimse susturamaz. Kaşeler yükseldiyse herkes için, vardır elbet Ferhat Yılmaz’ında bir etkisi. Şunu da unutmayın,Türkiye’de bu kadar ünlü olup twerk hikayesi atmak o ablalarda olandan da büyük g.t ister. Herkesi iyi tanıyın. Buralara getirip terketmeyenler sağolsun”

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap