burry soprano hapis
Türkçe Rap

Burry Soprano 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası Aldı!

Yaklaşık 3 saat önce sizlerle Khontkar’ın 4 yıl 2 ay hapis cezası aldığı haberini paylaşmıştık, şimdi ise başka bir haber Burry Soprano tarafından geldi. Geçen birkaç saatin ardından Burry Soprano’dan yine bir dava sonucu bilgisi geldi.

Genç sanatçı yaklaşık 40 dakika önce Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile bugün görülen duruşmada hakkında 4 yıl 2 ay hapis cezasına hükmedildiğini açıkladı. Sanatçı bu ceza hakkında “Bugün görülen duruşmamızda hakkımda 4 yıl 2 ay hapis cezasına hükmedilmiştir. Bu karar, maalesef Türkiye’de ifade hürriyetinin kısıtlandığını ve sanatçıların sanatlarını diledikleri gibi icra etmekte özgür olmadıklarını göstermektedir.” dedi.

Ayrıca sanatçı yaptığı açıklamanın devamında avukatı ile verilen karara itiraz edeceğini de belirtti.

Burry Soprano’nun Yaptığı Açıklama

Sanatçının Instagram hesabı üzerinden yapılan tam açıklama: “Bugün görülen duruşmamızda hakkımda 4 yıl 2 ay hapis cezasına hükmedilmiştir. Bu karar, maalesef Türkiye’de ifade hürriyetinin kısıtlandığını ve sanatçıların sanatlarını diledikleri gibi icra etmekte özgür olmadıklarını göstermektedir. Oysa ki sanat ve sanatçı özgür olmalıdır. Sanatçılar olarak, ifade özgürlüğü bizlerin Anayasal hakkıdır. Bu nedenle, bu yanlış ve hukuka aykırı kararın ortadan kaldırılacağına ve beraat edeceğime olan inancım tamdır. Avukatım ile birlikte karara itiraz edip, hakkımız’ aramaya devam edeceğimizi sizlere duyurmak isterim.”

Burry Soprano Davasının Öncesi

Mary Jane şarkısı ile bir patlama yaşayan Burry Soprano, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın düzenlediği bir operasyon neticesinde Şam ve Pucca ile birlikte gözaltına alındı. Ünlü isimlere “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” suçundan 10 yıla kadar hapis istemi ile dava açılmıştı.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir