Türkçe Rap

Burry Soprano Beraat Etti!

Geçtiğimiz yılın ekim ayında gözaltına alınan ve mayıs ayında hakim karşısına çıkan Burry Soprano ve Pucca’nın davasında bugün görülen duruşmada karara varıldı. Mahkeme Burry Soprano’nun beraatine karar verirken, Pucca’yı 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 666 lira para cezasına çarptırdı.

Dava bugün sabah saatlerinde İstanbul Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesinde gerçekleşti. Duruşmaya iki ünlü isim de katılmazken, avukatları onları temsilen hazır bulundu. Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma ve özendirme suçundan yargılanan ikili içi avukatları beraatlerini istedi.

“Teşvik ve özendirme yoktur”

Burry Soprano’nun avukatı Gülşen Orman Çakar, “Müvekkilim 11 yaşından beri rap müzik yapmaktadır. Musiki eseri sahipleri grubu meslek birliğine üyedir. Dosyaya sunduğumuz evraklar göz önüne alındığında suçun unsurlarının oluşmadığı görülecektir. Olayda teşvik ve özendirme yoktur” dedi ve sanatçının beraatini istedi.

Pınar Karagöz, yani Pucca’nın avukatı Ali Furkan Tatlı ise “Suçun oluşması için özendirme kastı olması gerekir. Ancak suç işleme kastı yoktur. Hatta müvekkilimin tweetlerinde uyuşturucuya karşı olduğu da görülmektedir. İfade özgürlüğü kapsamında müvekkilimin kişisel hakları zedelenmektedir. Müvekkilimin beraatini isteriz” sözleri ile savunmasını yaptı.

Burry Soprano İçin Beraat, Pucca’ya 5 Yıl Hapis Cezası

Mahkeme verdiği aranın ardından kararını açıkladı. Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma ve özendirme suçundan Pucca’ya 5 yıl 10 ay hapis cezası ve 66 bin 660 lira adli para cezası ödemesine karar verilirken, Burry Soprano için aynı gerekçeden İzmir’de de bir dava açıldığı için beraatine karar verildi.

Kararın ardından Pucca sosyal medya üzerinde en çok konuşulanlar arasına girdi. Ünlü yazar Instagram hesabı üzerinden bu duruma tepki gösterirken, rapçilerden de yazara destek mesajları geldi.

Şehinşah, Hidra, Ati242 gibi birçok sanatçı Twitter ve Instagram hesapları üzerinden paylaştıkları mesajlar ile desteklerini gösterdi.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

1 Comment

  1. akp döneminde ifade özgürlüğü ayaklar altına alındı ama az kaldı gidiyorlar(hapse)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap