Türkçe Rap

Burry Soprano Hakim Karşısına Çıktı!

Geçtiğimiz yılın ekim ayının ilk gününde sosyal medya fenomenlerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Burry Soprano ve Pucca bugün hakim karşısına çıktı. İstanbul Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya Burak Aydoğdu namı diğer Burry Soprano ve Pucca isimli Pınar Karagöz eksiksiz olarak katıldı.

Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma ve özendirme suçundan yargılanan ikili hakim karşısında savunmalarını yaptılar. Savunmasını ilk olarak yapan Pucca

“Yaptığım paylaşımları kesinlikle uyuşturucu maddeyi özendirme amacıyla yapmadım. Sosyal medyada paylaştığım ‘bir uyuşturucu madde kullanma hakkın olsaydı hangisini seçerdin’ şeklindeki paylaşım daha önce de yaptığım anlamsız bir paylaşımdır. Moda olduğu için bu şekilde paylaşım yaptım. Mesela buna benzer ‘bir ünlü ile birlikte olmak isteseniz hangisiyle birlikte olmak isterdiniz’ şeklinde paylaşım yapmıştım. ‘Yüzlerce fakir uyuşturucudan eve ekmek götürüyor’ derken Narcos dizinden bahsediyorum. Escobar’ın ölümüne atıf yapıyor ve mübalağa yapıyordum”

şeklinde yaptığı açıklamalar ile üstünde bulunan tüm suçlamaları reddetti.

Burr Soprano: “Mary Jane Uyuşturucu Değil, Spiderman Filminden Bir Karakter”

Savunma sırası Mary Jane parçası ile büyük bir patlama yaşayan Burry Soprano’ya gelince ise genç Rapçi şunları söyledi;

“Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. 11 yaşımdan beri müzikle uğraşıyorum. ‘Mary Jane’ isimli şarkı ile de popüler olmayı başardım. Ancak şarkının içeriğinde uyuşturucuyu özendirme amacıyla yoktu. Sadece eğlenceli olmasını istedim, şarkıda bahsedilen Mary Jane örümcek adam filmindeki Mary Jane’dir parayla ilgili hususta sevginin satın alınamayacağını anlatmak içindir, sonuçta bunlar şarkı sözüdür. Şarkı sözü olarak değerlendirilmesini istiyorum. Beraatimi talep ediyorum”

Her iki sosyal medya ünlüsü için Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma ve özendirme suçunu işlediklerinden dolayı 5 yıldan 10’ar yıla kadar hapis cezası istemi ile yargılanıyor. Duruşma yaklaşık bir ay sonraya, Temmuz 2019’a ertelendi.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

1 Comment

  1. Duman’da Mary Jane Osuruğu Herhalde 🙂

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap