Video Rap

Çağrı Sinci ve Karsu’dan Ben Yanındayım Projesine Destek

Çağrı Sinci ve Karsu'dan Ben Yanındayım Projesine Destek

Şiddet gören kadınlara yardım etmek ve seslerini tüm insanlara duyurmak için Avon tarafından hayata geçirilen Ben Yanındayım projesine destek için Çağrı Sinci, Karsu Dönmez ve Mehmet Aslantuğ’dan ortak bir şarkı geldi. 2 dakika 53 saniye uzunluğunda olan şarkı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde Karsu’nun ve Avon Türkiye’nin YouTube kanalı üzerinden yayınlandı.

Çocuk yaşta evlendirilen bir kadının hikayesi anlatılan şarkının sözleri Çağrı Sinci tarafından yazılırken, altyapı Tibet Ağırtan ve İlker Göçmen tarafından ortaya konmuş. Parçanın sonunda ise Mehmet Aslantuğ, “Ben Yanındayım” sözü ile dinleyicilerin karşısına çıkmakta.

Çağrı Sinci: “Kadının özgür olmadığı yerde hiç kimse özgür değildir”

Bu proje hakkında konuşan Çağrı Sinci, “Bu şarkı; kadın cinayetlerinin, aile içi şiddetin ve çocuk istismarlarının sıradanlaşmasına ve hatta geçiştirilmesine ettiğim bir itirazdır. Kadın cinayetleri politiktir çünkü kadının özgür olmadığı yerde hiç kimse özgür değildir.” dedi.

Parçada yer alan bir diğer isim olan Karsu ise ilk defa Rap müzik söylediğini belirterek şunları söyledi; “Bu projede olmakla bir kişiye dahi yardımım dokunacaksa ne mutlu bana. İlk kez rap söyledim ama bunun için zorlanmadım. Zorlandığım şey şarkıyı okurken hissettiklerim oldu. O kadar hissederek söyledim ki yaşadıkları yalnızlıktan korktum. Şiddet görmek ama imdat diyecek, yardım isteyecek kimseyi yanında bulamamak; en kötüsü de bu. Lütfen kadınlarımıza destek olalım, yanlarında duralım.”

Şarkıya aşağıdaki YouTube eklentisinden ulaşabilirsiniz.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Video Rap