Çağrı Sinci X DJ Suppa - Terbiye Albüm Değerlendirmesi
İncelemeTürkçe Rap

Çağrı Sinci X DJ Suppa – Terbiye Albüm Değerlendirmesi

Terbiye, Teaser’ı ile beni epey beklentiye sokan bir EP idi. Şahsen beklediğimi aldım diyebilirim. Beklentim iyiliği veya kötülüğü üzerinden değildi. Onlardan ziyade sound ve lirikal kurgusunun nasıl olacağı yönündeydi.

Öncelikle içerik olarak chill bir şeyin gelmesi ve daha çok bir şeyler anlatmak üzerine işlerin hazırlanması benim çok hoşuma gitti. Albüm Sür parçası ile başlıyor ve bence başlangıç için çok doğru bir seçim. Anlatım olarak serbest ve rahat bir şekilde albüme başlaması, beni albüme bağlayan önemli hususlardan. Albümün genel aurasını da Sür parçası oluşturuyor. Lirikal olarak da epey başarılı bulduğum bir iş, özellikle parça sonunda söylediği “Hiç umursamadan el alem ne der… Wu Tang çalıcam cenazemde ben Göstericem size merasim nedir… Ölü halimle” kısmı inanılmaz hoşuma gitti.

İlginizi Çekebilir: Haftalık Gündem 2020 #34 – Yeni Mesaj, Nefret Bu, Yangınlar

Daha sonra gelen Eypio düeti Ölmezsen Kaybetmezsin parçası benim albümde en çok hoşuma giden parça oldu. Sound olarak albümün dışında olsa da, anlatım olarak bence albümdeki en başarılı parça. Diğer parçalara nazaran daha sert vokal kullanmış bu parçada Sinci. Lirikalitesi ile harmanladığında vokali bu parçada bana inanılmaz hoş geldi. Eypio da nakaratta parçanın hakkını vermiş.

Albümün diğer parçası Geniş Düşün albümün en konsept işi. Bir motto üzerine yapılan işlerin hastasıyım ve bu parçada ise şarkı isminin mottosu ile anlatım yapıyor. Sözleri ile dinlendiğinde gayet konsept bir iş olmuş Geniş Düşün.

Albümün diğer düet parçası Tıklım Tıklım parçası da albümün en gaz parçası olmuş. Bu parça Monoman düeti ve ben onun performansını bu parçada daha çok beğendim. Albümün son parçası Tekrar ise kapanış için tam bir biçilmiş kaftan. Albüm sizi iyice gevşetiyor ve son darbeyi Tekrar parçası ile vuruyor Sinci.

Bu albümde Çağrı Sinci kadar DJ Suppa’nın da emeği büyük. Albümde nerdeyse hiç sample yok, her şey canlı enstrümanlar. Bu sebeple Çağrı Sinci’nin anlattıkları da dinleyiciye daha çok geçiyor. Albüm için tek pürüz diyebileceğim olay flow hususunda tek düze olması. Yani böyle bir albümde flow’dan önce dikkate alınması gereken daha önemli meseleler var ve o önemli meselelerde harikalar yaratmış. Ama konu Rap müzikse insan flow değişimleri arıyor. Son olarak albüme genel puanım 9/10. İnşallah bu istikrarlı üretimine devam eder Çağrı Sinci.

Çağrı Sinci X DJ Suppa – Terbiye Albümü Şarkıları

  1. Sür
  2. Ölmezsen Kaybetmezsin Ft. Eypio
  3. Geniş Düşün
  4. Tıklım Tıklım Ft. Monoman
  5. Tekrar

Lütfen Çağrı Sinci X DJ Suppa – Terbiye Albüm Değerlendirmesi isimli yazımız hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:İnceleme

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir