Canbay & Wolker Kimdir?

Özgür Hip Hop’tan herkese merhaba! Kimdir serimizde bu sefer Canbay & Wolker kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Canbay & Wolker’dan Canbay takma isimli olan Vahap Canbay, 10 Kasım 1997 doğumlu yeni okul bir rapçidir. Gerçek adı Umut Bolat olan Wolker ise 25 Kasım 2000 doğumlu bir rapçidir. Piyasaya beraber çıkan bu iki yeni okul rapçi, çocukluklarını İstanbul’un bir semti olan Bağcılar’da geçirmiştir.

Vahap Canbay, ilkokul ve orta öğretim dönemini Bağcılar Cumhuriyet Okulu’nda tamamladı. Wolker ise ilkokul ve orta öğretimi Bağcılar İsmet İnönü Ortaokulu’nda tamamladı. Vahap Canbay lise döneminde Bağcılar Lisesi’nde başladı ve Gökşen Akşam Lisesi’nde sürdürdü. Çocukluklarından bu yana hep beraber olan ve yine birlikte bu piyasaya giren bu ikili, amatör müzik kariyerlerine 2011 yılı civarlarında başladılar. O zamanlar oldukça amatör bir şekilde demolar çıkaran ve hiç kendilerine ait şarkısı olmayan bu ikili, her ne kadar New School yani yeni okul deneseler de aslında yıllardır bu piyasada az da olsa kendilerine yer bulmuşlardır.

İlginizi Çekebilir: Hip Hop ile Rap Farkı Nedir?

İlk defa 2018 yılında çıkardıkları “Elbet Bir Gün” şarkısı, çıktığı ilk hafta listeleri alt üst ederek ve yaklaşık 150 milyon izlenme aldı. Bu şarkı, Fox TV’de yayınlanmış “Şampiyon” dizisinde kullanıldı. Ayrıca “Elbet Bir Gün” parçası bir internet sitesi olan BluTV’ de yayınlanan ve hala yayınlanmaya devam eden bir dizi olan “Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da” dizisinde Soundtrack olarak kullanıldı. Canbay & Wolker’ın bir parçası olan Dayanamam’ın piyasaya yükseklerden girişi, kariyerlerinin sonraki dönemlerinde de onlara bir önayak oldu. Canbay & Wolker’ ın ses tonlarındaki benzerlikten tutun ikilinin birbirine mükemmel uyumuyla, rap müziğine karşı yetenekleri onları bu kadar yukarı taşıyan en önemli faktör oldu. 

Canbay & Wolker ikilisi, daha sonra Velet isimli bir rapçi ile “UYAN” adlı bir şarkı yaptı. Fakat Velet tarafından yaratılan telif sorunları sebebiyle şarkı çok dinlenmesine rağmen yayınlandıktan kısa bir süre sonra Youtube ve Spotify’dan kaldırıldı. Bu harika ikili, her zaman ve her şeye rağmen üretken bir iş ahlakı içinde çalışmaya devam etmektedirler.

Lütfen Canbay & Wolker kimdir yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!