Türkçe Rap

Ceg 6 Ay Hapis Cezası Aldı!

Geçtiğimiz aylarda Server Uraz ile birlikte Bu Gece şarkısı yüzünden hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istenen Ceg (Volkan Ayvazoğlu), bugün başka bir dava yüzünden hakimin karşısına çıktı. Sanatçı bugün Eskişehir 7. Asliye Ceza Mahkemesinde gerçekleşen davada “Emniyet teşkilatını alenen aşağılama” ve “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlarını işlediği iddiası ile yargılandı.

Mahkeme salonuna Ceg’in haricinde avukatı ve şikayette bulunan Emir Ö’de yer aldı. Mahkeme heyetine karşı savunmasını yapan Ceg şunları söyledi;

“Şarkıyı 2013 yılında kaydetmiştim. Daha sonra bilgim olmadan söz konusu şarkı sosyal medyaya yüklenmiş. Durumu öğrenince videoyu kaldırmaya çalıştım ama çok yayıldı. Zaten o günden sonra da bu şarkı tepki alır diye başka hiçbir yerde seslendirmedim. Beraatimi talep ederim.”

Mahkeme sanatçıyı “Emniyet teşkilatını alenen aşağılama” suçunu işlemesi dolayısıyla 6 ay hapis cezasına çarptırırken, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı nedir?

Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı ile sanık, belirlenen denetim süresi içerisinde tekrar kasıtlı bir suç işlemez ve yüklümlülükleri uygularsa aldığı cezanın ortadan kalkmasına yol açar. Bu karara göre Ceg 5 yıllık sürede herhangi bir suç işlerse bu 6 aylık hapis cezası geçerli duruma geçecek.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşmayı unutmayın.

You may also like

1 Comment

  1. Amına koyayım ülkemizde sanata engel olduğunuz kadar tacizcilere engel olsaydınız bi sike yarardı.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap