Türkçe Rap

Cem Adrian Rap müzik açıklaması ile gündeme geldi

Cem Adrian Rap müzik açıklaması ile gündeme geldi

Uzun süredir rap projelerinde yer alarak dinleyicilerden oldukça olumlu tepkiler alan Cem Adrian, Anıl Piyancı ile ortak projesi Ölüm ile Yaşam’ı yayınlandıktan kısa süre sonra, 11 Aralık Cuma günü Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Hip Hop kültürü ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Hip Hop/Rap kültürü ile dostluğunun süreceğini belirten sanatçı yaptığı şeyin bir destek değil dostluk olduğunu düşündüğünü söyleyen Adrian, “Rap oldukça alternatif ve ötelenmiş bir müzik iken 2006 yılında Mode XL düeti ile başlayan Feat. maceramız 2020 de artık rap in bir ana akım müzik haline gelmesine kadar bir çok ortak çalışma ile devam etti.” sözleri ile Rap müzik ile çalışmasının nasıl başladığını anlattı.

İlginizi Çekebilir: Şanışer Katarsis programının konuğu oldu

Cem Adrian: “Kültürünüzü koruyun”

Açıklamasına devam eden sanatçı düşüncelerini “Bağımsızlıklarını ve mücadele ettikleri her şeyi savunup, yaşadıkları haksızlıklara karşı daima yanlarında olmayı seçtim. Ancak bir uyarıda da bulunmak isterim. Rap’in “büyüsü” ana akıma, popülarizme ve çok izlenmek / dinlenmek adına kendi prensiplerini ayaklar altına almaktan çok uzaktadır. Son zamanlarda bu “şöhret , para ve kısa yoldan ünlü olma” illüzyonlarına kapılmaya yönelik matematikler fazlasıyla çoğaldı. Buna müzik değil “matematik” diyebilirim. Müziğinizi reytinglere kurban etmeyin. 25 yıldır bu kültürün takipçisi olarak net olarak söyleyebilirim ki bu iyi bir yol değil.” şeklinde aktarırken, sözlerine “KÜLTÜRÜNÜZÜ KORUYUN” uyarısı ile son verdi.

Lütfen sizin için hazırladığımız bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

Tüm bunlara ek olarak bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap