Yeni Çıkanlar

Ceza’ya El Hareketinden Dolayı Linç Kampanyası

Özgür Hip Hop’tan herkese merhaba! 19 Mart Salı günü başlayan Mercedes Fashion Week İstanbul’da DB Berdan’ın 2019 sonbahar kış koleksiyonunun tanıtım defilesinde podyuma çıkan Ceza, bütün ilgiyi üzerine topladı.

Fakat Ceza’nın giydiklerinden çok podyum üzerinden yaptığı el hareketi konuşuldu. Podyumun ucuna geldiğinde Almanya’daki Türklerin kurduğu 36 Boys grubunun simgesi olan el işaretini yapan Ceza, basın tarafından “terör destekçisi” olduğu iddia edilmişti.

Bu olay geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısı ile aynı zamana denk gelmesi ile tepki topladı. Bir camiye yapılan saldırının failinin, mahkemeye çıkarıldığı sırada yaptığı hareket olan White Power(Beyaz Güç), 36 Boys’un simgesi ile benzerlik gösteriyor.

Fakat White Power beyaz ırkın gücünü ve üstünlüğü simgeleyen bir işaret iken, Almanya’daki Türklere karşı yapılan ırkçı saldırılara karşı çıkmak için kurulmuş 36 Boys’un işareti 3 ve 6 rakamlarını simgeliyor.

Basın tarafından Ceza’nın terör destekçisi olduğu iddiası dile getirilmesinden sonra Ceza birtakım açıklamalarda bulundu.

Ceza açıklamasında şunları söyledi; “Bugün konuk olarak katıldığım defilede yaptığım bu hareket basın tarafından terör destekçisi olduğum yönünde anlaşılmış ve o yöne çekilmeye çalışılmıştır. Bu konuda çıkacak olası haberlerle ilgili resmi olarak buradan ilk ve son kez açıklamak istedim. Bugüne kadar şarkılarımda, konserlerimde hep barış yanlısı oldum. Yıllardır dinleyen, takip eden herkes bunu bilir. Başka bir anlam aramamak gerekir. Gerçeği yansıtmayan söylem ve haberlere adımın karıştırılması durumunda hukuki yollara başvurma hakkımı saklı tutacağım. “

Ardından 36 Boys’un en eski isimlerinden olan Killa Hakan yaptığı sosyal medya paylaşımları ile Ceza’ya desteklerini sundu. Ayrıca dinleyicilerin çoğu da bu durum hakkındaki desteklerini sosyal medya üzerinden paylaştı.

Türkiye’den ve dünyadan Rap ve Hip Hop haberleri için — http://bit.ly/2NTEw9H
Instagram’da Özgür Hip Hop — http://bit.ly/2R7sUNt
Hip Hop Kültürünü Üstünüzde Taşıyın — http://bit.ly/2zh19Mj
Her türlü konuda bizler ile iletişime geçmek için — http://bit.ly/2s3gvQp

https://youtube.com/watch?v=vW3alu2gTQA

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir