Nedir?

Deezer Nedir?

Deezer Nedir?

Herkese selamlar, Özgür Hip Hop‘da Apple Müzik, Tidal ve Spotify nedir gibi yazılarımızın ardından sıra, başka bir çevrimiçi müzik platformu olan Deezer Nedir? yazısına geldi. Bu yazıda insanların internet üzerinde bolca aradığı “Deezer İndir“, “Deezer Premium“, “Deezer VS Spotify” ve daha birçok soruyu cevaplamaya çalışacağız.

Deezer Nedir?

Deezer 2007 yılında kurulmuş bir çevrimiçi müzik dinleme platformudur. Daniel Marhely tarafından Fransa’nın Paris şehrinde kurulmuş olan şirket, kullanıcılarının çevrimiçi veya çevrimdışı olarak çeşitli cihazlarda müzik dinlemelerini sağlama amacını güdüyor.

12 yaşındaki uygulamada 56 milyondan daha fazla şarkı, 30 binden daha fazla radyo kanalı ve 14 milyondan daha fazla aylık kullanıcı bulunuyor. Ayrıca 2019 yılının Ocak ayı verisine göre platformun 7 milyondan daha fazla ücretli abonesi bulunmakta.

180 ülkede kullanılan müzik platformu Apple Müzik, Tidal ve Spotify gibi müzik uygulamalarının en büyük rakiplerinden biri. Kurulduğunu 2007 yılında Blogmusik ismine sahip Deezer, daha sonradan şimdiki ismine kavuştu.

Deezer Nedir?

Deezer Üyelik Ücretleri 2020

Deezer da diğer çoğu müzik platformu gibi hem ücretsiz hem de ücretli üyelik tiplerine sahip. Şu anda müzik dinleme uygulamasının web sayfasında 4 farklı üyelik tipi bulunsa da, Wikipedia’ının Deezer uluslararası sayfasında 6 farklı üyelik tipi görünüyor.

Ülkemizdeki kullanıcıların kayıt olabildiği ücretli üyelik tipleri Deezer Premium, Deezer Family ve Deezer HiFi olarak listelenmiş durumda. Bunlardan Premium olanı aylık 9,99 TL’den başlıyor. En pahalı üyelik tipi olan HiFi ise aylık 19,99 TL’lik bir ücret ile kullanıma sunuluyor.

Deezer Premium

Deezer Premium üyelik tipi ile ücretsiz olan verisyon arasındaki en büyük fark, Premium tipinin reklamsız olması ve sınırsız şarkı atlama hakkında sahip olunması. Ücretsiz olan versiyonda kullanıcılar saatte 6 geçiş hakkına sahipler.

Bu üyelik tipi aylık 9,99 TL karşılığında kullanılabiliyor.

Deezer Family

Deezer Family isimli üyelik tipinde ise kullanıcılar Premium versiyon ile aynı özelliklere sahip oluyorlar. Adından da anlaşılacağı gibi bu üyelik tipi aileler için özel olarak hazırlanmış. Bu üyelik tipine aylık olarak abone olanlar 6 farklı hesap ile Deezer’ın ayrıcalıklı özelliklerine erişebiliyor.

Bu üyelik tipi aylık 14,99 TL karşılığında kullanılabiliyor. Kişi başı ise 2.49 TL ödeyerek erişilebilir oluyor.

Deezer HiFi

Türkiye’de erişebildiğimiz son üyelik tipi Deezer HiFi şeklinde isimlendirilmiş. Bu en pahalı üyelik tipinde abone olanlar müzik kayıtlarının CD kalitesindeki hallerine erişme hakkına sahip oluyorlar.

Özellikle kendini Odyofil olarak tanımlayanların tercih edebileceği üyelik tipi aylık 19,99 Tl karşılığında kullanılabilir hale geliyor.

Deezer Nedir?

Deezer İndir

İnternet üzerinde en çok yapılan aramaların bir diğeri ise Deezer’ı indirmek ile alakalı olmuş. Müzik dinleme uygulamalarının Şampiyonlar Ligi’nde yer alan Deezer’ı Web tarayıcısı, Android cihazlar ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden kolayca erişebilir halde.

Bahsettiğimiz platformların haricinde uygulamaya Blackberry OS, Windows Mobile, Kindle Fire, Xbox, Google Home ve Chromecast gibi platformlardan da ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayarak kendi web sayfasına gidebilir, veya indirmek istediğiniz cihazın uygulama marketinde uygulamayı aratıp indirebilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Nedir?