Deezer RTÜK’e lisans başvurusu yaparak ben de varım dedi

Geçtiğimiz günlerde RTÜK tarafından aralarında Tidal ve Deezer gibi platformların da bulunduğu dijital yayın yapan 6 şirkete lisans almaları veya yayınlarını sonlandırmaları için 72 saat verilmişti.

72 saatin sona ermesinin ardından herhangi bir açıklama yapılmamasının üzerine hem kullanıcı tarafından hem de medya tarafında bahsi geçen firmaların lisans almadığı konuşulmuştu. 14 Kasım saat 12:24’te Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin bir Tweet atarak son durum hakkında bilgi verdi.

İlginizi Çekebilir: Burry Soprano Vio düeti hakkında konuştu

Attığı Tweet’te 2007 yılında kurulan Deezer platformunun RTÜK’e lisans almak için başvuruda bulunduğunu söyleyen Şahin, listede yer alan diğer yayıncılara da kısa süre içerisinde başvuru işlemlerini başlatmalarının gerektiğini hatırlattı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından 9 Kasım Pazartesi günü yapılan duyuruda bahsi geçen yayıncıların 72 saat içerisinde yayınlarına son vermez veya lisans başvurusunda bulunmaz ise kurul tarafından erişimin engellenmesi talebinde ve suç duyurusunda bulunulacağı belirtilmişti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin tarafından atılan bilgilendirme Tweet’ini aşağıda görebilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak da RTÜK tarafından yapılan ilk duyuruya ulaşabilirsiniz.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin Deezer Tweet

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!