Türkçe Rap

Delaredo’ya Dava Açıldı

2018’in son günlerinde birkaç yıllık sessizliğini bozan Delaredo, Yılanların Oyunu isimle parçasını yayınlamıştı. Bugün sabah saatlerinde ise sanatçı Instagram hesabındaki Hikayeler özelliği üzerinden birkaç duyuruda bulundu. Delaredo(Burak Kaya)’nun yaptığı açıklamaya göre sanatçıya “Cumhurbaşkanına Hakaret Suçu” dolayısı ile dava açıldı.

Delaredo ilk olarak bir emniyet mensubu tarafından arandığını ve ilçe emniyet müdürlüğüne çağrıldığını söyledi. Kısa süre içerisinde Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden Redo, 2017’de Kadıköy/Fikirtepe’de çekilen bir fotoğraf yüzünden Cumhurbaşkanlığı tarafından kendisine Cumhurbaşkanına Hakaret Suçundan dava açıldığı öğrendi. İfadesine başvurulan sanatçı, şu anda tutuksuz olarak yargılanmakta.

Şu anda bu suçlamaların karşısında olan Delaredo, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabilir. Ayrıca mahkeme bu fotoğrafın internet ortamında paylaşıldığı için suçun alenen işlendiğine karar verirse, sanatçının alacağı 6’da 1 oranında arttırılacak. Detayları takip etmeye devam edeceğiz. Davanın açılmasına sebep olan fotoğrafı aşağıda bulabilirsiniz.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

[Güncelleme: 08.10.2019 – 00:05]

Sanatçı bugün yaptığı bir duyuru ile bu dava hakkında daha fazla bilgi verdi. Yapılan açıklamada Delaredo 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemi ile yargılandığını belirtirken, duruşmanın gerçekleştiği tarihte askerlik görevinde olacağını söyledi.

Sanatçı yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Duruşmayı koydukları tarihte Kütahya’da havacı olarak askerliğimi yapıyor olacağım. 29 yaşıma kadar ülkesini seven, yaşadığı topluma kendince bir şeyler katmaya çalışan, yanlışı kim yaparsa yapsın söyleyen ve haksızlık kime yapılırsa karşısında duran biri olarak yaşadım. Bu durum devletin savcısı tarafından böyle ödüllendirildi.”

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap