Diaz Dizzy Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer Diaz Dizzy kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabındaki biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Diaz Dizzy, Kayseri’de 2002 yılında eline şans eseri geçen mixtape bir hip hop kasetinin sayesinde başlayan hikayesi 2008 yılında kendini müzik yapmak için hazır hissetmesiyle başka bir noktaya sürüklenmiştir.

Amatör kayıtlar alarak bir çok demo kaydeden Dizzy bu süre zarfında liseyi bitirip üniversite için Hatay’a gitmek zorunda kalmış ama orada da müzik yapmaya devam etmiştir. İlk profesyonel kayıtlarını 2011’de Beyaz Çember isimli bir yeraltı albümde toplayan Dizzy sonraları 7’ye yakın yeraltı ve sayısız tekli parçaya imza atmıştır.

İlginizi Çekebilir: Massaka Canlı Yayında Katliam 4 Hakkında Konuştu

2017 yılına geldiğimizde ise Tükendik isimli albümüyle isimini fazlasıyla duyurmuştur. Kendine has stiliyle Türkçe sözlü rap müzikte özellikle hikaye anlatımı(Storytelling) tarzıyla fark yaratan Diaz Dizzy çalışmalarına kendi stüdyosu olan Stüdyo Punk’ta devam etmektedir.

Lütfen Diaz Dizzy Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!