DJ Artz, YKKE şarkısının yapım sürecini anlattı

Son zamanlarda hem Ezhel, hem de Berkcan Güven ve Cem Adrian gibi isimler ile birlikte hit projelere imza atan DJ Artz, sosyal medyayı da aktif kullanan isimlerden biri. Başarılı prodüktör kendisine Ezhel ve Uf361’in ortak albümü Lights Out albümünde yer alan YKKE şarkısı hakkında gelen “Bir altyapıyı 4 kişi nasıl yapıyor?” sorusuna cevap verdi.

Dj Artz, bu şarkının altyapısının yapım sürecini şu sözler ile birlikte açıklıyor;

“Parçanın başında çalan ‘yağmur yağsa bile fırtına sağanak’ kısmı, bizim Bugy ile yaptığımız bir beat’in üzerine yapılmış bir Ezhel demosuydu. Biz albümü yaparken bu demoyu Ufo ve The Cratez’e yolladık parça hoşlarına gider mi diye. Parçanın nakaratla başlayan kısmın dinlerseniz bizim beat + Ezhel vokalli kısmı low cut yapılıp üzerine drum ve 808’ler eklendi. Yani bizim beat ve vokaller o parçaya sample oldu. Beraber düzenlemelerini yaptık, parçanın Spotify versiyonunu dinlerseniz sonunda bir drop var, orayı da Jimmy yaptı. Her parçanın bunun gibi farklı hikayeleri var.”

İlginizi Çekebilir: Haftalık Gündem 2020 #38 – Fight Kulüp 2, AVAVAV, Hiçbir

YKKE şarkısının da içerisinde yer aldığı Lights Out isimli albüm, Ezhel ve Uf361 ortaklığı ile müzik severlere 15 Kasım 2019’da sunulmuştu. 12 şarkının yer aldığı albüm çıkışı ile birlikte hem Almanya’daki hem de Türkiye’deki müzik listelerine iyi bir giriş yapmıştı.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!