Dr.Fuchs Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer Dr.Fuchs kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabındaki biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Dr.Fuchs ya da doğum adıyla Tarık Gamert, 1995 yılından bu yana Türkçe rap yapan ve bu piyasanın en önemli isimlerinden biridir. 1978 yılında Almanya, Regensburg’da dünyaya gelen Dr.Fuchs, hem solo olarak hem de bir çok grup ile beraber çalıştı.

Sanatçının en önemli projelerinden iki tanesi, Nefret ve İstanbul Attack gruplarıdır. Nefret ile sayısız yurt içi ve yurt dışı festivallere katılan sanatçı, Türkiye’de rap müziğin büyüyebilmesi için rap ile uğraşan fakat bugüne kadar şans bulamayan yetenekli gençleri İstanbul Attack çatısı altında birleştirip ses getiren bir albüme imza attı.

Bu sırada Dr.Fuchs Türkiye’deki pek çok yazılı ve görsel basında adından söz ettirdi. Sean Paul, Socaboy, Shakaron, Bob Si̇nclar, Afri̇cani̇sm gibi dünyaca ünlü Hip Hop’çılar ve diğer sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı.

Dr. Fuchs Albümleri

 1. Yeraltı Operasyonu 1 (1999)
 2. Nefret – Meclis-i Ala (2000)
 3. Nefret – Anahtar (2001)
 4. Dr.Fuchs – Huzur N Darem (2004)
 5. İstanbul Attack – İstanbul Geceleri (2006)
 6. Dr.Fuchs – Selam (2008)
 7. Dr.Fuchs – Çöl Tilkisi Ep Vol.1 (2010)
 8. Dr.Fuchs – Ne İstiyor Düşünceler Biliyor musun Ep Vol.2 (2015)
 9. Dr.Fuchs – Her Şeye Rağmen (2016)
 10. Dr.Fuchs – Huzur N Darem 2 (2017)
 11. Dr.Fuchs – Efsane (2019)

İlginizi Çekebilir: Katliam 4 Kadrosu Yavaş Yavaş Belli Oluyor

Lütfen Dr.Fuchs Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir