Türkçe Rap

Eazy-E’nin Mezar Taşı Değiştirildi

eazy e mezar taşı

Gangsta Rap’in en eski isimlerinden olan Eazy-E 55. yaşında yeni bir mezar taşına sahip oldu. 26 Mart 1995 tarihinde Los Angeles’da hayatını kaybeden sanatçı için ailesi 55. yaş gününde düzenlediği özel bir tören ile mezar taşını yeniledi.

NWA grubunun üyelerinden olan Eazy-E’nin oğlu bu töreni geçtiğimiz haftalarda Instagram üzerinden duyurmuştu. Ayrıca bu değişim töreninin Eazy’nin kızı için bir sürpriz olduğu da bu duyuruda belirtilmişti.

İnternet üzerinden çokça paylaşılan yeni mezar taşında Eazy’nin pek çok görseli bulunurken, sanatçının isminin altında “Gangsta Rap’in mafya babası” yazmakta. Mezar taşının en altında ise sanatçının doğum tarihi, ölüm tarihi ve “Biz onu sevdik, ama tanrı daha çok sevdi” yazısı yer alıyor. Mezar taşının fotoğraflarını aşağıda görebilirsiniz.

eazy e mezar taşı

Eazy-E Nasıl Öldü?

Gangsta Rap müziğe damgasını vurmuş sanatçı 30 yaşında hayata AIDS hastalığı nedeni ile gözlerini yumdu.

1995 yılının Mart ayında hastaneye yatırılan sanatçının rahatsızlığı ilk başlarda bronşit sanılırken, geniş çaplı testlerin ardından AIDS teşhisi konuldu. Hastaneye yatmasının üzerinden yaklaşık 10 geçmesinin ardından ise sanatçı hayatını kaybetti.

Eazy-E hastaneye yatmasının ardından son bir mektup yazmıştı. Bu mektup “Şimdi, hayatımın en büyük kavgasındayım ve hiç kolay olmayacak. Ama benim için üzülüp, beni desteklediğiniz için size sevgilerimi gönderiyorum. Hatırlayın, SİZİN ZAMANINIZ, SİZİN HAYATINIZ.” cümleleri ile sona eriyordu.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap