Eminem Kimdir?

Gerçek adı Marshall Bruce Mathers olan Eminem birçok kişi tarafından Hip Hop müziğin kralı olarak bilinir. 17 Ekim 1972’de doğmuştur. Doğmasından kısa süre sonra babası tüm aileyi terk edince Mathers, annesi ile uzunca bir süre göçebe hayatı sürdü. 14 yaşında M&M sahne adı ile müzik hayatına adım atan Hip Hop şarkıcısı, Soul Intent isimli bir Hip Hop grubuna katıldı.

Annesini onu Lincoln Lisesi’ne yazdırdı ancak o, buradaki arkadaşlarını değil de Osborn Lisesi’ndeki öğrencileri arkadaş olarak seçti. Çünkü onlarla dilediği gibi müzik yapabiliyordu. Müzik hayatında bu denli başarılı olmasındaki en büyük etmenlerden biri belki de lisedeki bu zamanlarıdır. Zaten 9. sınıfta iki kez kalmasının ardından okulu tamamen terk ederek tam anlamıyla müziğe odaklandı.

eminem kimdir

Müzik Hayatı

Çok küçük yaşta müzik ile tanışan Eminem liseden ayrıldıktan sonra hem bir restoranda garsonluk yapmaya hem de çeşitli müzik grupları ile çalışmaya devam etti. 1996 yılında ise Infinite isimli ilk albümünü kaydetti. Sonradan yaptığı açıklamalarda ise Eminem bu albümün kendini bulma yolunda attığı bir adım olduğunu belirtmiştir.

Bu gibi girişimlerden sonra Bad Meets Evil isimli bir müzik grubu kurarak müzik işini daha da büyütmek istedi. O zamanlar Hip Hop müzik camiasında olan birçok farklı müzik grubu ile bir çatışma halinde idi.  Bu gibi gelişmelerden sonra 1997 yılında düzenlenen rap olimpiyatlarına katılarak 2. oldu. Bu, onu dünya çapında daha da ünlü hale getirdi.

eminem kimdir

Günümüzde Eminem

Şimdiye kadar çıkarmış olduğu sayısız albüm ve kazandığı çeşitli ödüllerle adından sıkça söz ettiren Hip Hop kralı Eminem hala oldukça ünlü biridir. Son zamanlarda hap bağımlılığı problemi ile gündeme gelse de müzik yeteneğinden hiçbir şey kaybetmedi aşikar.

Eminem Vibe Dergisi okurları tarafından da ’’Yaşayan En İyi Rapçi’’ olarak seçilmiştir. Bunun yanında birçok Grammy ödülünü kucaklayan Eminem, birçok başarısı ile tarihe adını yazdırmıştır. Sadece müzik alanında değil, aynı zamanda aktörlük yeteneği de vardır Eminem’in. Şimdiye kadar birçok film ve dizide yer alması aslında onun sanatçı kişiliğinin ne denli gelişmiş olduğunun bir göstergesidir.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!