Eminem, Lose Yourself’i 17 yıl Sonra Oscar Ödülleri'nde Okudu
Türkçe Rap

Eminem, Lose Yourself’i 17 yıl Sonra Oscar Ödülleri’nde Okudu

“Rap God” olarak tanıdığımız Eminem, Lose Yourself şarkısı ile 2003 yılında En İyi Özgün Şarkı Oscar’ını kazanmıştı. Ödülü kazanma şansının olduğunu düşünmeyen sanatçı sahneye çıkmamış, etkinliğe katılmamış ve hatta programı bile izlememişti.

17 yılın ardından ise Eminem, 92. Oscar Ödülleri’nde sahneye çıktı. 8 Mile filmi için hazırlamış olduğu şarkısı Lose Yourself’i sahnede okuyan sanatçı, organizasyonun ardından Variety adlı bir dergiye röportaj verdi.

Verdiği röportajda “O zamanlar bunu yapmaya fırsat bulamadığım için, bu fikrin havalı olduğunu fark ettim” diyen sanatçı, 2003 yılında sahne almama nedenini şu sözler ile açıkladı; “O günlerde, bu ödülü alma şansımın bile olmadığını düşünüyordum ve daha haftalar önceki Grammy töreninde ‘Lose Yourself’i daha yeni seslendirmiştik. Bunun iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorduk.”

92. Akademi Ödülleri diğer adı ile Oscar Ödülleri, Türkiye saatine göre 10 Şubat Pazartesi gününün erken saatlerinde kazananlarına verildi. Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda gerçekleşen etkinlikte onlarca ödül dağıtıldı.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir