Eminem – Lose Yourself şarkısı Spotify’da 1 milyar dinlenmeyi geçti

47 yaşındaki “rap tanrısı” Eminem, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. En çok saygı duyulan rapçilerin arasında yer alan sanatçının 2002 yılında yayınladığı ve özellikle 8 Mile filminin Soundtrack albümünde yer alması ile yükselişe geçen Eminem – Lose Yourself şarkısı, Spotify üzerinde 1 milyar dinlenme sayısını aştı.

İlginizi Çekebilir: Sagopa Kajmer, Türkiye Rapçisini Arıyor jüriliği iddialarını yalanladı

5 dakika 22 saniye uzunluğunda olan şarkı hem nakaratı hem de girişi ile rap müzik ile ilgilenen veya ilgilenmeyen herkesin aklına kazınmıştır. Lose Yourself şarkısı çıkış yaptığı 2002 – 2003 yıllarında 26’dan fazla ülkede müzik listelerinde ilk sıraya kadar yükselme başarısını yakalamıştı.

En popüler şarkıların yer aldığı ABD Billboard Hot 100 listesinde ilk sıraya yükselen Lose Yourself, Amerika Birleşik Devletleri’nde internetten 2 milyon kez indirilme barajını geçerek bu seviyede satan ikinci en eski şarkı oldu. Ayrıca şarkı ABD’de 13 hafta boyunca 1.sırada yer alarak başka bir rekora imza atmıştı.

Aftermath Entertainment, Shady Records ve Interscope Records markaları ile yayınlanan şarkının prodüktörlüğü Eminem, Luis Resto ve Jeff Bass tarafından yapılmış. Daha fazla uzatmadan sizleri efsanevi Eminem – Lose Yourself şarkısı ile baş başa bırakalım.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

Eminem - Lose Yourself şarkısı Spotify'da 1 milyar dinlenmeyi geçti

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!