Eminem Spotify’a Dava Açtı

Dünyanın en çok saygı duyulan rapçilerinden olan Eminem, Spotify’a bir dava açtı. Sanatçı dünyanın en büyük dijital müzik platformlarından olan Spotify aleyhinde toplam 36 milyon dolarlık bir dava ile gündeme geldi.

Belirtilene göre sanatçının çalıştığı plak şirketi Eight Mile Style, müzik platformuna Eminem’in şarkılarını yanlış lisansladığı gerekçesiyle 36 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Açılan bu davadaki detaylara göre ise Eminem’in toplamda 243 şarkısı, yanlış lisanslama yüzünden “sahibi bilinmeyen” olarak kategorilendi. Bu yüzden sanatçı 243 farklı şarkısından telif hakkı geliri elde edemediğini iddia etti.

Eminem her şarkı için 150 bin dolar, toplamda ise 36 milyon dolarlık bir tazminat davası açtı.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!