Türkçe Rap

Eminem’in Stan’i Sözlüğe Girdi

Eminem’in 2000 yılında Dido ile düet yaptığı Stan parçası Oxford İngilizce Sözlüğü’nün ardından, Merriam-Webster Sözlüğü’ne de eklendi. Sözlüklere şarkının adı olan Stan olarak geçen sözcüğün kelime anlamı “aşırı ya da hevesli ve sadık bir hayran” belirtiliyor.

Yaklaşık 19 yıl önce yayınlanan Stan şarkısında da, Eminem kendine aşırı derecede takıntılı bir hayranını anlatıyordu. Şarkının hikayesinde ise Stan, Eminem’e birçok mektup yazıyor. Bir türlü idolüne ulaşamayan saplantılı hayran, ettiği kavga sonrası hamile kız arkadaşını arabanın bagajına kitleyip bir yolculuğa çıkıyor ve bu yolculuk yapılan kaza ile arabadaki üç kişi de hayatını kaybediyor. Parçanın sonunda ise Eminem bu durumun farkına yeni varmış oluyor.

Şarkının isminin Oxford ise “belirli bir ünlünün abartılı veya saplantılı bir hayranı” olarak tanımlıyor. Şarkı çıktığı yıl Amerika’da 2.000.000’dan fazla, İngiltere’de ise 950.000’den fazla satışa ulaştı ve onlarca ödüle sahip oldu.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Yusufcan Aksu
2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir