Emir Kibar, Bossy İle 2020 Planlarını Konuştu
RöportajlarTürkçe Rap

Emir Kibar, Bossy İle 2020 Planlarını Konuştu

Özgür Hip Hop’tan herkese merhaba! Birçok Instagram sayfasında ve web sayfasında editörlük yapan Emir Kibar, Bossy ile bir araya gelip, gelecek planları hakkında bir sohbet gerçekleştirdi.

Şimdi daha fazla uzatmadan Bossy röportajına geçiş yapalım.

Hasta albümünden beklediğin geri dönüşü aldın mı?

Aldım hatta fazlasını da aldım çünkü Spotify’a ilk girişim oldu. Şu an 1 sene dolmadan 3.5 milyon albüm dinlenmesi oldu. Sonra kafamdaki her şeyi yaptım ya, düşünüyorum o yüzden. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.

Şu sıralar yerli veya yabancı kimler dinliyorsun okurlarımıza tavsiye edebileceğin isimler var mı?.

Hidra’yı seviyorum Şeyho’yu seviyorum. Ondan sonra geçen kimi dinledim? Çok güzel gelmişti kulağıma Canbay & Wolker’ın Çukur’a mı yapmışlardı “Her şeyin bedeli var…” mıydı onu baya sevdim. Nakaratta falan Muşta on numara gidiyor.

Ondan sonra Defkhan tabi, Massaka’nın işleri güzel. Var yani dinlesinler ben çok dinleyemiyorum. Niye dinleyemiyorum? Yani Türkçe Rap’de şöyle bir şey var eğer çok dinlersen bilinçaltına yerleşiyor ve bazen onlardan bir söz istemeden yazabiliyorsun farkında olmadan.

Twitter ile sıkıntı yaşıyor gibisin abi. O iş nasıl gidiyor?

Twitter’ın **** *** niye biliyor musun? Bu Corona virüsü ilk çıktığında işte böyle söylentiler çıktı Konya’ya gelmiş diye. İşte bende böyle kafam güzel bir Tweet attım dedim ki ulan biz etli ekmek yiyoruz bu ****** yarasa yediği için bizden birisi ölürse kafanıza sıkarım dedim. Ama gidip kafalarına sıkacak halim yok mizahi bir Tweet’ti tamam gereksizdi.

Olabilir o an için boş bulundum attım bir Tweet ama, ulan 50 kere mail atıyorum. 50’sinde de açmayacağız diye böyle şey yapmış. Ben en son tutamadım kendimi Twitter’ınızı alın ****** ***** dedim.

2020’de bizi neler bekliyor?

Valla 2020’ye şöyle güzel bir giriş yaptık. Yarın yani 18’inde Tırlattım’ın klibi var. DMC müzik şirketi ile anlaştım. Çok iyi bir şirket yani şu anda. Normalde benim şirket işleri biraz olaylıydı. İlk şirketle zaten bayağı olaylı ayrıldım 2. Şirketim iyiydi. Zaten ilk ikisi de DMC’nin alt şirketleriydi onlarla çalışmış olduğum için referansımdan dolayı DMC ile anlaştım.

Normalde şirket planım yoktu ama DMC olduğu için bir iltimas geçtik.

Dinleyiciler seni ileride hangi isimler ile hangi projelerde görebilecek?

Yakın tarihte Defkhan ve Santi’nin projesine dahil oldum ve nakarat okudum. Sonra kendim bu sene bir albüm yapmayı düşünüyorum orada bu zamana kadar çalıştığım isimlerle, Sansar’la mesela hiç bir projem olmadı onunla allah nasip ederse yapacağız. Hidra ile, Muşta ile iş yaparız ondan sonra Şeyho ile olabilir.

Emir Kibar, Bossy İle 2020 Planlarını Konuştu

Dinleyicilerin ile aranda geçen en olay diyalog neydi?

Hangi şehir hatırlamıyorum ama tam sahnedeyiz kamil sahneye atladı abi dedi resim çekilelim, indirdim bir daha çıktı, indirdim bir daha çıktı, en son çıktığında elimde viski bardağı vardı. Yere düşürdüm viski bardağını. Sonra buna bir vurdum seyircilerin içine düştü. En ilginci buydu.

Genç rapçilere destek oluyor musun?

Bizim Pois var mesela. Pois’in abisi çok yakın arkadaşım can ciğer. Şimdi Pois’e ben destek olmadım aslında Poisa’e kendi yeteneği destek oldu. Şimdi ben kendime zor vakit ayırıyorum aslında. Görmezden gelinmeyecek kadar iyi bir insan olduğu zaman yapabileceğim bir şey varsa bunu zorlarım ama birini geliştirmeye uğraşmam. Birinin gelişmiş olarak gelmesi lazım anlatabiliyor muyum çünkü bana bir faydası olmayacak.

Ben Norespect’i oluşturduğumda böyle insanlar gelirse normal bir şirket gibi değil de, bizi basamak olarak kullanabilecekleri bir oluşum yapacağım. Benden Rap yapan insanlar genelde gariban çocuklar yani ve bu çocuk benim aracılığımla daha iyi bir yere gelebilecekse seve seve yaparım.

Sözleşmeye bağlı bırakıp çocuğu esir almam ama dediğim gibi görmezden gelinemeyecek bir yeteneği varsa ve kimse el uzatmadıysa ben seve seve el uzatırım.

Eklemek istediğin var mı abi ?

Benim eklemek istediğim, Allah nasip ederse her sene bir albüm yapmayı düşünüyorum. Teklilerden hariç geçen sene işte 12 şarkılık bir albüm yaptık. Bu sefer de yine belki şöyle bir şey yapabilirim. Afro, Trap, Old School, Boom Rap, Reggae, Reggaesound bunları harmanladığım bir albüm yapmak çok istiyorum. Bunu da yapacağım inşallah. Ayağınıza sağlık.

Lütfen bu Bossy röportajı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu Bossy röportajını sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Röportajlar

1 Comment

  1. Bossy adamım 👊🏿 güzel röportaj dilinize sağlık

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir