Türkçe Rap

Ezhel 16Bars’a Röportaj Verdi

Şu anda Avrupa turu için Almanya’da bulunan Ezhel, Almanya’nın önde gelen Hip Hop basın organlarından 16Bars’a bir röportaj verdi. 16Bars ekibinden Steph ile Universal Music Almanya binasında bir araya gelen Ezhel, kendi kişisel hayatı, müziği ve Türkiye’de Rap müzik hakkındaki soruları cevapladı.

Rap müziğin Türkiye’deki tarihini anlatan Ezhel, Cartel’den, Ceza ve bugünün Rapçilerine kadar geçen zamanı anlattı. Ayrıca Almanya’dan hangi rapçileri dinliyorsun sorusu üzerine ise Ezhel Kool Savas ve Eko Fresh isimlerini verdi.

“Şarkın yüzünden tutuklandın. Dışarıdan bakan biri için açıklar mısın? Yani 2017’de yayınlanan bir şarkı ile nasıl 2018 yılında ceza aldın?” sorusu gelince ise Ezhel yargı ve polis güçleri ile arasında geçen olayları anlattı. Ezhel cevabını bitirirken tüm destekçilerine teşekkür edip, hapis olduğu 28 gün boyunca onlardan destek aldığını söyledi.

Bu sorunun devamı olarak ise “Bu olay müziğini ve sözlerini değiştirdi mi? Bu olaydan sonra sanatında kendini özgür hissediyor musun?” sorusu geldi. Ezhel bu soruya cevap olarak olarak şunları söyledi; “Müziğimi hala aynı yollar yapıyorum ve kendimi biliyorum. İnsanların Eğlenmesini ve rahatlamasını istiyorum. Her zamanki gibi kendi doğrularımı söylüyorum.” Bu cevabın üzerine ise Steph Ezhel’in bu yaptığının yeni jenerasyona ilham ve motivasyon sağlayacağını belirtti.

[ilgiliicerik icerik_id=”1481″]

“Geceler keşke hit bir parça olsa”

Konu yurtdışında da büyük bir hit haline gelen Geceler parçasına geldiğinde ise Ezhel, Geceler’in bu kadar hit olacağını biliyor muydun? sorusuna cevap verdi. “Kesinlikle hayır. Şarkının demo halini gece yolda yürürken dinleyip, keşke büyük bir hit olsa deyip bunun hayalini kuruyordum ama asla bunu beklemiyordum” dedi.

Sohbet biraz daha Ezhel’in özel hayatına geldiğinde ise klasik sorulardan olan ebeveynlerinin Ezhel’in rap yapması hakkında ne düşündüğü geldi. Ezhel bu soruya şöyle cevap verdi; “Ben annemle büyüdüm. 15 yaşımda liseye giderken anneme okulu bırakıp müzik yapacağım söyledim. O da hayır bunu yapma dedi. Şimdi ise konserlerime geldiğinde çığlık atıp, şarkıların her kelimesini söyleyip eğleniyor” dedi.

“Kayda girip yeni bir albüm yapmak istiyorum”

Steph, Ezhel’e 2019’dan beklentisi sorduğunda Ezhel’den “2019’dan beklentim turnelerden döndükten sonra kayda girip yeni bir albüm yapmak. Ayrıca başka bir plan olarak da daha global bir şeyler yapmak istiyorum” cevabını aldı. Ayrıca bu cevaptan sonra gelen dünya çapında hangi isimlerle düet yapmak istiyorsun sorusuna cevap olarak Ezhel’den Kendrick Lamar, Anderson Park ve Georgia Smith isimleri geldi.

Ezhel’in 16Bars ile yaptığı tam röportaja aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz. Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap