Türkçe Rap

Ezhel Bu Kez Hapis Cezası Aldı!

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanımını Özendirme suçundan iki defa yargılanan ve iki defa beraat eden Ezhel, bugün çıktığı duruşmada hapis cezasına çarptırıldı.

Bugün sabah saatlerinde Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşmasına Ezhel, gerçek ismi ile Sercan İpekçioğlu, avukatı Fuat Ekin ve annesi Ulya Turgut ile birlikte katıldı.

Son iki yılda hakkında açılan üçüncü davada Ezhel, uyuşturucu kullanmak suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Yapılan testler sonucunda kanında uyuşturucu maddeye rastlanan sanatçının savunması alındı.

“Uyuşturucu kullanmıyorum, ortamlarda maruz kalmış olabilirim.”

Hakim 29 yaşındaki Rapçiden savunmasını istediğinde şu cevap verildi; “Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde uyuşturucu kullanılan ortamlarda bulunduğum için uyuşturucuya ister istemez maruz kalmış olabilirim. Evimeki aramalarda da uyuşturucu madde bulunmadı”

Savunma sırası Sercan İpekçioğlu’nun avukatı Fuat Ekin’e geçtiğinde ise “Amsterdam’da kafelerde esrar maddesi kullanmak yasaldır. Müvekkilim de bu ortamlarda bulunduğu ve dumana maruz kaldığı için kanında çok düşük bir oranda uyuşturucu madde bulunmuştur” denildi.

Ezhel Hapis Cezası Aldı

Mahkeme hakimi Ezhel’in kanında bulunan uyuşturucu maddeden dolayı ünlü isme “Uyuşturucu Madde Kullanma” suçundan dolayı 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Sanatçının daha önce bir suçtan ceza almamasından dolayı mahkeme bu 1 yıllık hapis cezasını 5 yıllık bir süreçte erteleme kararı aldı.

Bu kararın ardından Ezhel, 5 yıllık süreyi kanunlara uygun bir şekilde geçirirse cezası infaz edilmiş sayılacak, kasten başka bir suç işlerse cezasının belirli bir kısmı veya tamamını hapishanede geçirecek.

“Ben müziğimi yapmak istiyorum sadece.”

Popüler Rap müzik sanatçısı mahkemenin ardından basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Sercan İpekçioğlu yaptığı açıklamada “Umarım bir an önce biter. Ben müziğimi yapmak istiyorum sadece. Başka hiçbir şey istemiyorum. Yapacak bir şey yok. Adalete güveniyorum. Yıprandık biraz. Zor işleyen bir süreç oluyor” dedi.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Yusufcan Aksu
2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir