Ezhel İkinci Dava İçin Hakim Karşısında

23 Mayıs’ta “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirme” suçundan tutuklanan ve 19 Haziran’daki ilk duruşmasında beraat eden Rap’ci Ezhel (Sercan İpekçioğlu), yeniden bir dava ile karşı karşıya kaldı. Aynı suçlama ile yeniden hakim karşısında çıkan Ezhel, bugünki ilk duruşmasında tek cümlelik bir savunma yaptı.

Bu sabah saatlerinde İstanbul Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen davaya Ezhel avukatı ile birlikte katıldı. Kimlik tespitinin ardından başlayan mahkemede Ezhel savunmasını “Benim kesinlikle toplumu kötü bir şeye özendirmek gibi bir niyetim olamaz. Ürettiklerim sanat eserleridir. Suçlamayı kabul etmiyorum” sözleri ile yaptı. Ardından söz alan avukatı Fuat Ekin ise müvekkilini “Yargılamanın konusu sanat eserleridir, şarkılardır. Bir sanat eseri ya da birisinin sanatçı olması onu suça karşı korumaz. Burada bu sanat eserlerinin itham olunan suçun unsurlarını taşımak gibi bir iddiası yoktur. Kanaatimizce suç oluşmamıştır, sayın mahkemenizce beraate hükmedileceği inancındayız” sözleri ile savundu.

Ezhel Ne Kadar Kazanıyor Sorusuna da Cevap Geldi

Mahkeme başlamadan önce sanıklar ile gerçekleştirilen kimlik tespiti işlemi sırasında Ezhel ne kadar kazanıyor sorusuna da cevap verdi. Haber ajanslarından gelen bilgilere göre ise Ezhel ismi ile tanınan Sercan İpekçioğlu kimlik tespiti sırasında aylık 30 bin lira gelirinin olduğunu da belirtti.

Evinde yapılan aramada herhangi bir maddeye rastlanmayan sanatçının sağlık testlerinde ise bazı etken maddelere rastlandı. Kanında THC(Tetrahidrokannabinal) isimli etken maddeye rastlanılan Ezhel hakkında yine 5 ila 10 yıl hapis istemi ile yargılanıyor.

Duruşma hakkındaki detaylara yine ozgurhiphop.com adresinden takip edebileceksiniz. Bu olay hakkında düşüncelerinizi bizler ve diğer okuyucularımız ile aşağıdaki yorum bölümü üzerinden paylaşabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!