Türkçe Rap

Ezhel İkinci Defa Beraat Etti

Geçtiğimiz yıl hakkında üç tane dava açılan Ezhel(Sercan İpekçioğlu), bu davaların ikincisinden de beraat etti. İstanbul Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yürütülen dava bugün görüldü. Davada tutuksuz yargılan Ezhel, sabah saatlerindeki duruşmaya katılmazken, sanatçıyı temsilen duruşma salonunda avukatı yer aldı.

“Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirme” suçundan yargılanan sanatçı hakkında 5 ile 10 yıl arasında hapis cezası alması isteniyordu. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı arafından açılan iddianamede Ezhel’in Şehrimin Tadı, Küvet ve Alo şarkılarında uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmeye yönelik sözlerinin olduğu iddia edildi.

Ezhel’in Şarkılarında Suç Unsuru Bulunmadı

Duruşmada Ezhel’i temsil eden avukatı Fuat Ekin, “Yargılama konusu şarkılar sanat eseri bir bütün olarak değerlendirildiğinde uyuşturucu madde kullandırmaya özendirmek gibi özel bir kastın olmadığı açıktır. Bu sonuçta bir sanat eseri. Nasıl ki zamanında Karacaoğlan müstehcenlik suçundan yargılanmadıysa, günümüzde hukukun bu kadar geliştiği bir dönemde bu modern ozanların eserlerinin bu şekilde ceza hukukuna konu edilmesi kabul edilebilir değildir. Mahkemenizin müvekkilimin beraatına karar vereceği inancındayız” sözleri ile müvekkilini savundu.

Duruşmanın devamında ise mahkeme Ezhel’in şarkılarında bu suç unsurlarını bulundurmadığına karar verdi. Böylece Ezhel ikinci davasından da beraat etti. Sanatçı bu yılın ilk günlerinde ise başka bir dava ile karşı karşıya kalmıştı. Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak olan üçüncü davada Ezhel, “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak” suçundan yargılanacak.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap