Ezhel Olay Şarkısı YouTube Trendlerinden Kaldırıldı

Ezhel’in birkaç gün önce duyurduğu ve bugünün ilk saatlerinde dinleyicileri ile paylaştığı Olay isimli şarkısı YouTube’un Trendler listesinden bir anda kaldırıldı.

Yoğun eleştiri barındıran şarkı Ezhel’in kişisel kanalı üzerinden yayınlandı. Sosyal medya üzerinde büyük ses getiren parça ilk 10 saatinde sadece YouTube üzerinde 680 binden daha fazla görüntülenme aldı.

Ayrıca parça Spotify’ın oluşturduğu Türkçe Rap listesinin de başına geçmişti.

Ezhel’in Olay şarkısı +18 Oldu

Aynı günün sabah saatlerinde ise Olay isimli şarkının video klibi YouTube üzerinde 18 yaş ve üzeri için olarak etiketlendi ve Trend listesinin en başındaki yerinden kaldırıldı.

Ayrıca bu etiketleme ile birlikte şarkının kendisine ve video klibine erişebilmeniz için Google hesabınız ile giriş yapma zorunluluğu da gelmiş oldu. YouTube’a giriş yapmamış olan kullanıcılar şarkıyı görüntüleyemeyecekler.

Bu gelişmeye insanlardan tepki de gecikmedi. İnsanlar sosyal medya platformlarından şarkının neden bu listeden kaldırıldığını konuşmaya ve çeşitli iddialarda bulunmaya başladılar.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!