Ezhel parodisi yapan Porçay 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı
Ezhel parodisi yapan Porçay 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı
Türkçe Rap

Ezhel parodisi yapan Porçay 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı

Parodi ve alaycı videoları ile tanınan YouTuber Porçay, hazırladığı Ezhel parodi videosu ve daha sonrasında başına gelenler nedeniyle Türkiye gündemine oturdu.

Yaklaşık üç yıl önce “Ot İçiyorum” isminde bir parodi şarkı videosu yayınlayan YouTuber, İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirme iddiası ile açılan davada 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı.

Mahkemenin verdiği bu karar, Porçay’ın 18 Şubat Perşembe gününün akşam saatlerinde Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyuldu. Açıklamasına “Yaptığım Ezhel parodisi yüzünden bugün hakim hakkımda 4 yıl 2 ay hapis cezasına karar verdi.” sözleri ile başlayan içerek üreticisi, olayın gerçekliğini hala idrak edemediğini, bu yüzden üzerine konuşmanın doğru olmayacağını ve yakın zamanda bir video yayınlayacağını söyledi.

Ezhel parodisi yapan Porçay 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı

Bu açıklamadan sonra geçen birkaç saat içerisinde #freeporçay etiketi ilk olarak Twitter Türkiye gündemine giriş yaptı, ardından gelen binlerce destek mesajı ile ilk sıraya kadar yükseldi.

Porçay T24 Haber Merkezi’ne ise şöyle konuştu:

“Olayın gerçekliğini kavramakta zorluk çekiyorum. Uyuşturucuya teşvik etmek bir kenara, kullanmam bile. Elimden geldiğince şarkımın parodi olduğunu belli etmeye çalıştım. Bu şarkıyı, dinleyen herhangi bir insanın ciddiye almasının imkanı yok. Aksine klipte uyuşturucu yüzünden hayatı mahvolan bir insanı canlandırdığımı, izleyen herkes kolayca fark edebilir. Bu durumdayken bunları yaşamak beni son derece üzdü ve yıprattı.”

Porçay rapçilerden de destek aldı

Genç YouTuber’ın aldığı bu hapis cezası kararının duyulması ile rap dünyasından Şehinşah, Beta, Ceg, Hidra, Yeis Sensura, Muşta ve Deniz Gürzumar gibi isimler de desteklerini Twitter üzerinden gösterdi.

Ezhel parodisi yapan Porçay 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı

İlk olarak “Geçmiş ola koçero” diyen Şehinşah, daha sonra yaptığı paylaşımda “Aklın zerre kırıntısı varsa içeriğinde, hafta içi her gün ifade vermeye çağırıyorlar öyle bi kafa. Porçay da altı dolu mizah yaptığı için yargılandı. Beklenti yeni olacak o kadarlar, yeni l-manyaklar ya da gırgırlar olmasın belli ki. Kalitenin ve samimiyetin her daim yanındayım” sözleri ile düşüncelerini dile getirdi.

T24’ün haberine göre Porçay, mahkeme tarafından hakkında alınan bu kararı istinaf mahkemesine taşıyacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir:

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir